Jakie istnieją 2 najpopularniejsze sposoby wentylacji w budynkach wolnostojących?

Od długiego okresu czasu temat wentylacji w domach jest rozwiązywany na zasadach standardowej wentylacji naturalnej, zatem grawitacyjnej. Polega ona na wymianie powietrza wykorzystując różnicę temperatur.
Taka wentylacja naturalna działa bez pomocy żadnych przyrządów automatycznych.

izolacje

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
W wentylacji naturalnej używany jest tzw. efekt kominowy. Polega on na tym, że im powietrze jest cieplejsze, tym będzie lżejsze. Zimne natomiast jest naturalnie o większej wadze, z tego też powodu wypiera ciepłe powietrze do góry. Dzięki temu mechanizmowi funkcjonują popularne kominy, które są podstawowymi składnikami naturalnego systemu wentylacji w domu. Niestety wtedy, gdy temperatura na dworze oraz wewnątrz budynku się wyrównuje, wentylacja grawitacyjna okazuje się w pewnym stopniu bezproduktywna.

Chcielibyśmy, żeby te wpisy były interesujące. Wobec tego będziemy szczęśliwi, jeśli jakikolwiek komentarz z strony napisany waszą ręką trafi do nas.

A mówimy jedynie o ciągle zmieniających się warunkach atmosferycznych.

budynek

Autor: Anna & Michal
Źródło: http://www.flickr.com
światło

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Na szczęście jest alternatywa w formie wentylacji mechanicznej. Tego typu wentylacja w domu funkcjonuje dzięki systemowi wentylatorów, które wymuszają obieg powietrza. Wentylator zapewnia stały przepływ ustalonej ilości powietrza. urządzenie trzeba dobrać do Rozmiaru pokoju oraz przeznaczenia pojedynczych pomieszczeń. Możemy również wykorzystywać radiatory o regulowanej wydajności pracy. Najpopularniejszym wyjściem, jeżeli chodziłoby o wentylację automatyczną jest system wyciągowy, zatem tego typu, który zamiast tradycyjnych kratek wentylacyjnych ma zamontowane wentylatory.

Ponadto jeśli zdecydujemy się na taki sposób wentylacji w domu, to posiadamy duży wpływ na sprawy związane z poborem energii elektrycznej, ponieważ moglibyśmy zamontować właściwy system sterowania i wiele czynności odbywałoby się w pełni automatycznie.