Malowanie ścian

W jaki sposób malować farbą strukturalną? Farba strukturalna – jak nią malować?

Najnowsze trendy dotyczące malowania ścian, opierają się już nie tylko na barwnych farbach, lecz coraz częściej na motywach dekoracyjnych. Nadają mieszkaniu nowoczesny i oryginalny charakter. Sprawiają również, iż we wnętrzach milej jest przebywać. Ponadto nie są trudne w użyciu, stąd można spróbować malować nimi samodzielnie.

farby strukturalne od jeger.pl
Niezależnie od typu podłoża, farba strukturalna jest dobrym rozwiązaniem do malowania wnętrz. W przypadku tego typu farby, postępujemy tak jak w przypadku innych farb ściennych. Podłoże musi być oczyszczone z zanieczyszczeń, pyłu i kurzu i dokładnie odtłuszczone. Najlepszy efekt w tym przypadku daje mycie ściany wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń czy amoniaku. Następnym krokiem przed przystąpieniem do malowania, jest dokładne osuszenie powierzchni, na którą zostanie nałożona farba strukturalna. By zapewnić jak największą trwałość farby, dobrze jest również pokryć powierzchnię specyfikiem, który ją zagruntuje i właściwie przygotuje do malowania (http://ideamo.pl/). Duże ubytki należy uzupełnić, w pozostałych przypadkach, niedoskonałości pokryte zostaną przy pomocy farby – (zapraszam tutaj…).

Poza odpowiednim przygotowaniem podłoża pod malowanie, należy uzbroić się w odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam na malowanie ścian bez przeszkód. Farba strukturalna wymaga stosowania przedmiotów, dzięki którym będziemy mogli wykonać na ścianie pożądane wzory. Więcej informacji w tym miejscu jeger.pl. W tym przypadku – oprócz wiadra, mieszadeł oraz pacy – przydadzą się odpowiednie wałki, specjalne pace z zębami, różnego rodzaju gąbki, szczotki i inne, umożliwiające stworzenie wzorów na ścianie. Musimy pamiętać, że po nałożeniu farby, jak najszybciej należy przystąpić do tworzenia wzorów, gdyż wraz z wysychaniem farby, jest to coraz cięższe, a jeśli farba całkowicie wyschnie – stanie się to niemożliwe. Z tego powodu przed przystąpieniem do malowania, dobrze podzielić ścianę na strefy (można to uczynić za pomocą taśmy malarskiej), tak aby łatwiej było pracować i farba nie wysychała, zanim zostaną na niej zrobione wzory. W czasie używania farby strukturalnej, nie możemy zapominać o tym, aby co jakiś czas ją wymieszać. Pełny czas wysychania farby to ok. 48 h, lecz może być krótszy, gdy nałożymy cienką warstwę. Aby wykończyć osiągnięty efekt, można użyć produktów matujących lub nadających połysk.