Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dziś przy wznoszeniu wolnostojących domów

Dom to budynek, który nie dość, że musi być postawiony na solidnych podstawach, to dodatkowo sam ma wytrzymać dziesiątki lat, mimo tego że w końcu jest wystawiony na działanie destrukcyjnych sił natury. Zdaje się, że najbardziej solidnym materiałem pozostaje cegła, pustak lub po prostu kamień, ale w nowoczesnym budownictwie wykorzystuje się mnóstwo innych, równie trwałych prefabrykatów. Chociażby najzwyklejsze szkło po odpowiedniej obróbce staje się twarde niczym stal i już w tym momencie szklane mury zdobią fasady niektórych budynków.

budowa domu
Drewno jest surowcem łatwopalnym i poza tym zamierzając wznieść z niego niewielki dom, wprzódy trzeba wspomniany surowiec odpowiednio zaimpregnować, żeby przedłużyć jego trwałość. Na terenie Polski działają przedsiębiorstwa, które sprzedają projekty tych domów, jak również świadczą fachowe usługi budowlane.

Czy masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na powyższy temat? W takim razie chcemy nakłonić Cię do naszych nowych tekstów – wejdź w łącze do strony.

Dzięki użyciu nowych technologii domek parterowy bądź piętrowy jest niezwykle ciepły i wygodny. Wydawać by się mogło, że najzwyklejszy styropian nadaje się jedynie do ocieplania, ale dzisiaj jest wykorzystywany również do murowania samych ścian. Kształtki styropianowe wypełniane betonem stają się bardzo dobrym materiałem budowlanym.

Dzięki takiej niekonwencjonalnej technice można wznieść praktycznie wszystkie części konstrukcji, w tym również i fundamenty. Ściany są trwałe, a poza tym nie zapominajmy, że styropian jest doskonałym izolatorem, zatem w domu na pewno będzie ciepło nawet w czasie surowej zimy. Tymczasem ci gospodarze, którzy remontują stary dom mogą np. zamówić kliny styropianowe i stosując nieszablonowe techniki odwodnić płaski dach blachodachówka płaska czy wykonać jego izolację. Nie jest sekretem fakt, że technologie znane starożytnym budowniczym nie odeszły zupełnie do lamusa. Doskonałym argumentem potwierdzającym powyższą tezę może być chociażby to, że domki z gliny i słomy są w dalszym ciągu wznoszone.

płyty styropianowe
I jeśli ktoś nie miał świadomości, że w sprzedaży dostępne są różnej wielkości kształtki styropianowe, to tym bardziej poczuje się zaskoczony, gdy w internecie znajdzie artykuł opisujący korzyści wynikające z posiadania oryginalnego domu z gliny. Chociaż o tym obiekcie myślą zwłaszcza posiadacze działek budowlanych na obszarach atrakcyjnych turystycznie, którzy pragnąć mieć piękny domek letniskowy, to jednakże perspektywa spędzenia co najmniej kilku dni w domu postawionym w 100 procentach z ekologicznych surowców jest niezmiernie kusząca chyba dla wszystkich.