Kupno domu kroczek po kroczku

Kupowanie domu nie jest zadaniem ekstremalnie zawiłym, choć dość wielowątkowym i często długotrwałym.
Jak przyszykować się do zakupu domu, by nie zostać oszukanym a także nie zapomnieć o dopełnieniu wszystkich formalności? Najpierw powinniśmy sprecyzować czy interesuje nas rynek pierwotny czy rynek wtórny.

Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Kiedy już znamy odpowiedź na to pytanie cały proces rozpoczynamy od znalezienia wymarzonego domu. Jednak nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której bank odmówił kredytu na całą konieczną do kupna mieszkanka sumę. Godziny spędzone na oglądaniu zanadto dużych lub zanadto kosztownych – jak się wówczas okazuje – lokali, okażą się stracone.

Ażeby oszczędzić sobie zawodów, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania powinniśmy sprawdzić w banku czy też u doradcy finansowego tak zwaną zdolność kredytową. Podając poziom wynagrodzenia a także pozostałych stałych zobowiązań, poznamy maksymalną wielkość kredytu do uzyskania w banku jak też przybliżoną miesięczną ratę. Ogrom ofert sprzedaży mieszkań pochodzi dziś z rozlicznych biur nieruchomości.

Potrzebny jest Ci link do witryny (https://www.domanski.com.pl/schody-jesionowe-drewniane/)? Nie martw się. W naszym następnym tekście wyszukasz to, czego poszukujesz. Zachęcamy!

Kosztami tej wynajętej przez sprzedawcę obsługi nierzadko obciążany bywa kupujący. On także może wynająć pośrednika, który wesprze go w wyszukaniu, a następnie zakupie mieszkania. Wypatrując kwatery na własną rękę, należy z pewnością wspomóc się netem, będącym najszerszym źródłem danych o apartamentach na sprzedaż. Pomocne są także ogłoszenia w czasopismach, tablice w hipermarketach, wskazówki przyjaciół.

Jeśli mamy upatrzoną lokalizację, rozejrzyjmy się wtenczas za umieszczonymi tam ogłoszeniami biur pośredniczących (nierzadko są one wywieszane w oknie czy też na balkonach wyprzedawanych apartamentów).