Najważniejsze zalety nowoczesnych ledowych taśm, przykładowe metody ich wykorzystania.

Jeszcze do niedawna głównym zastosowaniem diod były urządzenia elektroniczne – większość z nas zapewne będzie pamiętać zielone lub czerwone światełka w różnych urządzeniach. Potem ktoś wymyślił, że wiele takich diod da się złączyć w jeden dłuższy pasek i tym sposobem w sklepach zaczęły się pojawiać taśmy led.

Taśmy LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Taśmy Led

Dzisiaj taśmy led są bardzo powszechnie używane w nowoczesnym oświetleniu. Przez swoje właściwości używać je można w bardzo wielu zastosowaniach, nawet tam gdzie inne źródła światła zupełnie by się nie sprawdziły. Największym plusem takich diod jest to, że mają dużą elastyczność.

Czy opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie niebanalna? Jeżeli tak, to uzupełniające artykuły zobacz pod adresem (http://www.lrg-lodz.pl/niszczenie.html), który znajdziesz tu. One także Cię zaciekawią.

Typowa taśma będzie miała szerokość od kilku do kilkunastu milimetrów, i w określonych odstępach rozmieszczone są na niej nieduże diody. Każda z nich tak naprawdę składa się z trzech oddzielnych kolorów, czyli czerwonego, niebieskiego i zielonego, i każdym z nich da się zupełnie niezależnie sterować. Służy do tego celu specjalny sterownik, jaki załącza w zależności od potrzeb poszczególne części diody.

Diody LED zasilane są za pomocą specjalnych zasilaczy mających napięcie kilkunastu volt. Zastosowanie dodatkowego układu zasilania sprawia, że są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu, nie występuje w nich ryzyko porażeń, jak przy tradycyjnych układach oświetleniowych. Dodatkowo diody te są niezwykle oszczędne, wykorzystanie przez nie energii będzie dużo niższe niż klasycznych żarówek, co ma spory wpływ na wysokość opłat za prąd.

Taśma RGB Led
Współcześnie w sklepach znajdzie się bardzo duża różnorodność taśm, różniących się jasnością, kolorem i innymi parametrami. Niektóre ich rodzaje są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych, więc świetnie nadają się do pracy na zewnątrz, niektórzy wykorzystują je nawet w charakterze oświetlenia choinkowego. Inne odmiany, na przykład taśma led rgb 5050 doskonale sprawdzają się w oświetleniu szafek czy sufitów. Ten rodzaj taśmy posiada dodatkowy samoprzylepny pasek, za jego pomocą da się je przykleić praktycznie wszystkich nawierzchni, bez najmniejszego problemu da się je też przycinać na dowolne wymiary.

Poznaj dobre www. Tu znajdują się jedynie najlepsze produkty. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, to z chęcią służymy pomocą.

Zweryfikuj więcej informacji tutaj