Niezawodna pomoc w trakcie organizacji pogrzebu, którą zapewnią usługi pogrzebowe.

Ból jak i cierpienie po utracie bliskiej osoby jest nie do opisania. Jednak taka jest kolej rzeczy, ktoś się rodzi a ktoś inny umiera. Nic nie da się z tym zrobić. Jak nakazuje zwyczaj planowane są uroczystości żałobne czyli msza w kościele i zazwyczaj po niej stypa. Wszystko to wymaga bardzo wiele pracy jak i czasu. Natomiast jest to dość trudne, przeważnie w pierwszych dniach po śmierci bliskiej osoby.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego zazwyczaj bliscy zmarłej osoby stawiają na pomoc firmy pogrzebowej, jaka ureguluje wszelkie procedury a także sam pogrzeb (więcej dowiesz się na tej stronie). Jest to dość pomocne, ponieważ wówczas zostaje tylko zorganizowanie stypy dla najbliższych osób zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, które oferują firmy nie należą do lekkich. Pochłaniają również niebywale dużo organizacji oraz przeznaczonego czasu.

Firmy pogrzebowe przeważnie świadczą kompleksowe usługi, od przewozu zwłok (z zagranicy bądź na obszarze kraju), poprzez przyszykowanie ciała i położenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele a także na cmentarzu. Jeśli chodzi o przygotowanie oraz transport zwłok będzie to w zasadzie wszystko jasne, tymczasem organizacja całej ceremonii oraz miejsca na cmentarzu to już bardziej skomplikowana i trudna praca. Przy organizacjach do mszy świętej konieczne jest przygotowanie miejsca na trumnę, rozstawienie świeczników i wyeksploatowanie miejsca na wieńce i kwiaty. Po mszy świętej taka firma musi zamknąć trumnę, przetransportować ją do auta, którym zwłoki zostaną przetransportowane na cmentarz jak i zabranie wszystkich wieńców oraz wiązanek kwiatowych.

Potem sama droga – przeczytaj jaką sól sypie się na drogi – na cmentarz, zależna jest od tego jak daleka jest droga z kościoła i w którym miejscu się mieści. Zdarza się, że trasę z kościoła na cmentarz przechodzi się ”na nogach” (zazwyczaj, kiedy cmentarz jest w miarę blisko oraz droga do niego nie jest za bardzo ruchliwa), przeważnie drogę tą przebywa się samochodem.

No i ceremonia złożenia zwłok na cmentarzu, gdzie wcześniej firma pogrzebowa powinna wykonać wykop, gdzie będzie wsadzona trumna. Po całej ceremonii usługi pogrzebowe to już tylko wystawienie stosownych dokumentów.