Ozdoby do pokoi

Wraz z przybywającą wiosną mamy coraz większą ochotę na zmiany w mieszkaniu. Nie musimy przeprowadzać gruntownych renowacji i malować wszystkich pokoi. Nie muszą to być drogie remonty wymagające masę czasu i kosztów. Idzie poniekąd o to, by pojawił się w mieszkaniu pewien element połączony ze zbliżającą się porą roku, która pobudza wszystko do życia.

Szablon malarski, wzrór do salonu

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Ciekawym i tanim pomysłem mogą być szablony do ścian. Stworzone są z tworzywa i nadające się do wielokrotnego użytku. Do malowania wzorów można zastosować pospolitej farby (zobacz farby ozdobne) akrylowej lub specjalnej do szablonów. Ciekawy wynik dostarcza użycie past strukturalnych, które tworzą wypukłe formy. Przed przystąpieniem do pracy trzeba odkurzyć nawierzchnię szmatką i przykleić szablon do ściany.

Farbkę nakładamy za pomocą gąbki uważając, żeby nie powstały kleksy.

Istotne jest to, że informacje, które ma ta witryna, Cię urzekły. Kliknij zatem na odnośnik i przeczytaj szczegóły omawiane wątki.

Po krótkim przeschnięciu farby wzornik odklejamy. Producenci proponują szablony malarskie różnorodnej wielkości i z różnorodnym designem. Mogą to być spore pojedyncze wzory, względnie nieduże cykliczne szczegóły, które możemy zastosować do namalowania obwódki. Szablony do ścian możemy zastosować w każdym miejscu, wybierając nadający się motyw. Inny wzór wybierzemy do kuchni, a inny do pokoju dziennego. Można też także zdecydować się na naklejki dostępne na .

Młody człowiek pragnąłby prawdopodobnie bardziej współczesne wzory, w pokoju maluszka na pewno sprawdzą się misie, chmurki, motylki. W mrocznym korytarzu właściwe będą kolorowe, oryginalne wzory. Naokoło drzwi możemy nanieść delikatny kwiatowy motyw. Szablony malarskie nie są przeznaczone jedynie do ozdabiania ścian. Można tą metodą odnowić starą szafkę, boki łóżka, konstrukcję lustra, potencjał krępuje wyłącznie nasza fantazja. W sprzedaży są też szablony jednorazowego użytku, zwykle to wielkie motywy.

malowanie

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Wzornik samoprzylepny nanosimy na ścianę i gąbką aplikujemy kolor. Po przeschnięciu delikatnie odrywamy i sycimy oczy ładnym rezultatem. Nie wolno przyklejać go na świeżo malowane nawierzchnie, z reguły trzeba poczekać około 2 tygodni, aby jednocześnie z wzornikiem nie zeszła nam farba ze ściany .Odnawiając tym sposobem kilka elementów (trzymając oczywiście jeden trend) można nadać mieszkaniu kompletnie innowacyjny wygląd. Wiosną przyjemnymi dla oka będą motywy liści, kwiatów, a całość utrzymana w żywych barwach.