Pragnę mieć swoje mieszkanie. Jak i na jakim rynku je kupić?

Pragnienie kupna swojego mieszkania dotyka aktualnie coraz więcej młodych ludzi zakładających swoje rodziny. Mieszkanie u bliskich wydaje im się być mało komfortowe, nie chcą także wydawać pieniędzy na opłacanie wynajmu mieszkania. Wyjściem z sytuacji okazuje się być tylko zakup swojego M. Na jakim rynku mieszkanie kupić i jak to zrobić, aby nie popełnić błędu? Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Należy w wyszukiwarkę internetową wpisać takie frazy, jak „mieszkania Gorzów Wielkopolski” czy „mieszkania Katowice”, by szybko wyszukać co najmniej kilka agencji.

nowe mieszkanie

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Skorzystanie z agencji to dobre rozwiązanie, jeżeli wybieramy rynek o charakterze wtórnym. Pozwoli to uniknąć wielu problemów, a także zaoszczędzić sporo czasu.

Zaaferowały Cię informacje opublikowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która też Cię się spodoba.

Stawiając na pomoc agencji, zyskujemy ochronę prawną. Znacząco zmniejsza się więc ryzyko tego, że będziemy oszukani przez nieuczciwego właściciela mieszkania. A należy pamiętać, że takich osób nie jest mało. Strony negatywne? Agencja zawsze oczekuje prowizji za swoje usługi. Najczęściej przenosi ją jednak na właściciela mieszkania, który musi to sobie odbić. W konsekwencji podnosi nieco cenę za mieszkania.

Nieraz jednak większy wydatek naprawdę się opłaca – pozwala na uniknięcie straty jeszcze większej sumy pieniędzy. Ci, którzy zamierzają zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym też mogą skorzystać z Internetu. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać wyrażenie „mieszkania Gorzów Wielkopolski” albo „mieszkania Katowice”, aby błyskawicznie trafić na witryny internetowe przynajmniej kilku deweloperów. Mieszkania (zobacz inne wątki tutaj) deweloperskie to mieszkania w stanie surowym, które wymagają wykończenia – wyszukiwarka mieszkań deweloperskich.

Dla mnóstwa osób jest to wielki plus. Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie z rynku pierwotnego wiąże się z dużo większym wydatkiem. Są to bowiem mieszkania droższe. Zawsze powinno się także solidnie prześwietlić dewelopera zanim zdecyduje się na skorzystanie z jego usług – mieszkania od dewelopera Katowice. Nie brakuje bowiem na rynku firm deweloperskich, których kondycja finansowa pozostawia wiele do życzenia. A to zawsze jest potencjalnym źródłem kłopotów finansowych, które mogą doprowadzić nawet do odebrania przez bank mieszkania lub konieczności spłacania zadłużenia firmy deweloperskiej, jeżeli mieszkanie chce się zatrzymać.