Pragnę mieć swoje mieszkanie. Jak i na jakim rynku je kupić?

Pragnienie kupna swojego mieszkania dotyka aktualnie coraz więcej młodych ludzi zakładających swoje rodziny. Mieszkanie u bliskich wydaje im się być mało komfortowe, nie chcą także wydawać pieniędzy na opłacanie wynajmu mieszkania. Wyjściem z sytuacji okazuje się być tylko zakup swojego M. Na jakim rynku mieszkanie kupić i jak to zrobić, aby nie popełnić błędu? Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Należy w wyszukiwarkę internetową wpisać takie frazy, jak „mieszkania Gorzów Wielkopolski” czy „mieszkania Katowice”, by szybko wyszukać co najmniej kilka agencji.

nowe mieszkanie

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Skorzystanie z agencji to dobre rozwiązanie, jeżeli wybieramy rynek o charakterze wtórnym. Pozwoli to uniknąć wielu problemów, a także zaoszczędzić sporo czasu. Stawiając na pomoc agencji, zyskujemy ochronę prawną. Znacząco zmniejsza się więc ryzyko tego, że będziemy oszukani przez nieuczciwego właściciela mieszkania. A należy pamiętać, że takich osób nie jest mało. Strony negatywne? Agencja zawsze oczekuje prowizji za swoje usługi. Najczęściej przenosi ją jednak na właściciela mieszkania, który musi to sobie odbić. W konsekwencji podnosi nieco cenę za mieszkania.

Nieraz jednak większy wydatek naprawdę się opłaca – pozwala na uniknięcie straty jeszcze większej sumy pieniędzy. Ci, którzy zamierzają zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym też mogą skorzystać z Internetu. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać wyrażenie „mieszkania Gorzów Wielkopolski” albo „mieszkania Katowice”, aby błyskawicznie trafić na witryny internetowe przynajmniej kilku deweloperów. Mieszkania (zobacz inne wątki tutaj) deweloperskie to mieszkania w stanie surowym, które wymagają wykończenia – wyszukiwarka mieszkań deweloperskich.

Dla mnóstwa osób jest to wielki plus. Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie z rynku pierwotnego wiąże się z dużo większym wydatkiem. Są to bowiem mieszkania droższe. Zawsze powinno się także solidnie prześwietlić dewelopera zanim zdecyduje się na skorzystanie z jego usług – mieszkania od dewelopera Katowice. Nie brakuje bowiem na rynku firm deweloperskich, których kondycja finansowa pozostawia wiele do życzenia. A to zawsze jest potencjalnym źródłem kłopotów finansowych, które mogą doprowadzić nawet do odebrania przez bank mieszkania lub konieczności spłacania zadłużenia firmy deweloperskiej, jeżeli mieszkanie chce się zatrzymać.