Prawie każdy Polak śni o kupieniu swojego domku – wyglądają one ładnie i najczęściej są zgrabnie zaprojektowane

Regularnie możemy zauważyć stare budynki, które pokryte są dachówką w jakże charakterystycznym oraz znanym większości ludzi ceglastym kolorze. Ci, którzy posiadają dom śnią o tym, by ich dach był pokryty taką dachówką.
Niejeden chce posiadać piękny dom.

dachówki

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com

bloki mieszkalne

Autor: Corena Hasselle
Źródło: http://www.flickr.com
ceglana ściana

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle przy rysowaniu planu budynku mamy możliwość od razu powiedzieć jakie pokrycie dachu nas interesuje. Jest to o tyle ważne dla projektanta, ponieważ dachówka jest dość ciężka. Dlatego powinien on od razu wiedzieć, że więźba dachowa musi być porządnie zaprojektowana.

Pamiętaj – zawsze bądź zorientowany (https://www.wkg.pl/produkty-wapiennicze/kamien-przemyslowy/). Z tego powodu zachęcamy Cię do przejrzenia nowego artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Nie rozczarujesz się!

Jednak pomimo ciężaru i droższego kosztu w porównaniu z blachą, każdy zaznaczy, że dachówki są i będą korzystniejsze. Są one najbardziej trwałe. Tak bardzo, że niektórzy producenci dają na nie nawet kilkadziesiąt lat gwarancji. Jednak, normą bywa funkcjonowanie, które przekracza nawet 100 lat. Co nie mniej istotne – dachówki są niezwykle eko. Co to oznacza? Są z gliny, toteż przepuszczają powietrze. dom ma możliwość przez dach oddychać.

O sprawach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się można z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać artykuł o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://www.eremit.pl/bryly-ogrodowe/).

Pomaga to w dobrej cyrkulacji powietrza w domu. Nasz dom dzięki dachówkom nie zamienia się w puszkę. Są różne rodzaje dachówek. Na przykład dachówki glazurowane są pokryte szkliwem, które powoduje, że pokrycie dachowe później obrasta mchem. Dzięki połyskowi prezentuje się również bardziej elegancko na dachach nowych budynków.

Istnieją też dachówki betonowe, które wyglądają identycznie, jak ceramiczne, jednakże są znacznie tańsze. Z tego powodu w ostatnich latach są bardzo popularne.