Reklamy drukowane – popularne formy promocji firmy

Outdoor, czyli reklama zewnętrzna to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, która zapewnia wysoką częstotliwość kontaktów odbiorców z kampanią reklamową. Jej atuty to przede wszystkim stała widoczność i brak deklaratywności. Proste komunikaty, nośne symbole i dobrej jakości druk to klucz do sukcesu. Którą zatem formę reklamy wybrać, aby zapewnić sobie wysoki zwrot z inwestycji?

Jednym ze sposobów na efektywną reklamę, w tym lokali usługowych i sklepów jest oklejanie witryn. Jeśli właściwie zagospodarujemy witryny lokalu, będą one stanowiły zauważalną dla przechodniów formę reklamy i zapewnią lepszą widoczność firmy. Usługi oklejania witryn znaleźć można w praktycznie każdym mieście. Na przykład Wrocław to miasto gdzie znajduje się co najmniej kilka specjalistycznych drukarni, które zajmują się brandingiem różnorodnych obiektów. Zobacz najtańsze oklejanie szyb. Projekt projekty graficzne opakowań grafiki na witrynę można przygotować we własnym zakresie lub zlecić pracownikom drukarni. Zaprojektowaną wcześniej grafikę drukuje się zazwyczaj na ploterach solwentowych i tnących, na tworzywach takich jak folia monomeryczna, folia adhezyjna, folia mrożona. Dodatkowo gdy zależy nam na długowieczności reklamy na witrynie, istniej możliwość zabezpieczenia folii z wykorzystaniem laminatu ochronnego. Specjaliści pomogą wybrać odpowiedni materiał, dopasowany do formatu witryny oraz podłoża, tak by reklama była widoczna, pełna żywych kolorów oraz trwała. Niektóre drukarnie oferują ekspresową produkcję, która trwa najczęściej do 24 h od zaakceptowania projektu do druku.

Inną równie popularną formą reklamy outdoorowej są banery reklamowe. Tego rodzaju druk różni się od plakatów głownie wytrzymałością. Banery reklamowe przeważnie drukuje się na wodoodpornym materiale. Współczesna technologia pozwala tworzyć zaawansowane projekty, które oferują dobrą skuteczność reklamową. Można drukować banery jedno i dwustronne. Grafika może zawierać fotografie, cienie oraz przejścia tonalne. Wykorzystywane w druku techniki sprawiają, że reklama staje się niezwykle realistyczna. Ponadto banery mogą być drukowane na wielkich formatach, dzięki czemu są widoczne z dużych odległości. Jednak warto zwrócić uwagę, iż na skuteczność takiej formy reklamy ma wpływ nie tyko sam druk, ale także lokalizacja. Wybierając reklamą outdoorową należy właściwie zaplanować do kogo powinna trafić nasza reklama i pod tym kątem kupić bądź wynająć odpowiednią powierzchnię. Banery reklamowe nie są najtańszą formą reklamy, lecz przy większych nakładach możemy negocjować rabaty. Pełną ofertę zobaczysz pod adresem.