Skąd się wziął fenomen facebooka, jakie pozytywy i zagrożenia może nieść korzystanie z tego serwisu.

Ludzie od wieków czuli potrzebę dzielenia się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami. Dawniej pisano pamiętniki, niektóre dostępne dla szerokiej liczby ludzi, inne tylko i wyłącznie na użytek wewnętrzny. Lecz obecnie pamiętniki stały się już przeszłością, a na ich miejsce weszły internetowe portale społecznościowe, w tym chyba najpopularniejszy i największy Facebook.

fotograf fphoto

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
O fenomenie facebooka pisane już są naukowe rozprawy i doktoraty, i rzeczywiście od kilku lat zyskuje on coraz większą popularność. Niektórzy wręcz twierdzą, że jeżeli ktoś nie ma swojego konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, szczęśliwie wiele osób nadal zachowuje zdrowy rozsądek i mimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie mają albo będą go używać z rozwagą i rozsądkiem. Jednak dla wielu internautów, zwłaszcza z młodych pokoleń, dzień zaczyna się od wejścia do facebooka i przeglądnięcia nowych wiadomości, a w ciągu dnia na bieżąco można się do niego logować, bo większość obecnych smartfonów także pozwala na to, żeby z niego korzystać.

Rzecz jasna jak to ze wszystkimi technologicznymi nowościami i pomysłami jest, także i facebook użytkowany z rozsądkiem jest bardzo przydatny.

Czy przeczytane tu informacje uważasz za ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która też z pewnością będzie nęcąca.

Zaczęło z niego korzystać również wiele firm, równocześnie z prowadzeniem strony firmowej tworzą one facebookowe konta, które będą służyć do komunikacji z kontrahentami oraz klientami. Największą zaletą tego serwisu jest bardzo sprawny do informacji, praktycznie wszystko ma się pod ręką, i co najbardziej istotne, nic nie zginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.

Dzięki facebookowi można bardzo łatwo nawiązywać i utrzymywać kontakty (zobacz ekskluzywne gniazdka elektryczne) z wieloma ludźmi, a oprócz tego dowiadywać się tego, co się u nich dzieje. Tu jednak trzeba zachować wspomniany wyżej rozsądek, bo niektórzy ludzie relacjonują wszystko, co robią i co się z nimi dzieje. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają zdjęcia, jakie raczej powinny być schowane w domowych archiwach, a niekoniecznie prezentowane połowie świata, dlatego też przed umieszczeniem czegoś w takim miejscu jak facebook należy się chwilę zastanowić.