Spacerując koło bardzo dużego placu budowy, możemy zauważyć różnego rodzaju dziwne maszyny.

Wśród nich niewątpliwie wymienimy wysokie żurawie, bez których stawianie wielkich osiedli nie byłoby kompletnie możliwe. Tego typu dźwigi najczęściej są specjalnie przywożone po to, aby móc bez najmniejszego kłopotu transportować wielkie elementy na różne wysokości.

żurawie budowlane

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Warto się jednak zastanowić, czy również w przypadku prywatnych inwestycji można wspomóc się żurawiami. Wychodzi na to, że jest to niezwykle często praktykowane, dużo częściej aniżeli nam się w ogóle może wydawać. Pospolicie nazywane żurawie przenośne (na blogu autora) pomogą inwestorom przeładować naprawdę olbrzymie materiały budowlane z auta na plac budowy. Wtedy potocznie możemy mówić o tak zwanym samochodzie hadeesie. Niestety sama robocizna jest zwykle bardzo kosztowna i to jest częstą barierą w trakcie umawiania transportu z tego typu rozładunkiem. Jednak jeżeli chcemy sobie przekalkulować, czy będziemy wyjmować przykładowo dane materiały ręcznie, czy właśnie za pomocą hds-u (maeda.pl/oferta/sprzedaz/), to błyskawicznie okazuje się jak mało czasu poświęci się na mechaniczne przeniesienie towaru. Ostateczna decyzja jednak pada na skorzystanie z tej usługi. W ten sposób temu można uniknąć rzucaniu materiału przy własnoręcznym wypakowaniu. Przykładowo jeśli kupimy dachówkę cementową, której wartość wynosi czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To będzie zależeć nam, aby dostarczono ją nam w idealnym stanie. A tego typu usługę mogą zapewnić nam wyłącznie żurawie przenośne, które dźwigają całe opakowania z karpiówką przy jednym razie. Warto również uprzednio dowiedzieć się, czy kierowca posiada pozwolenie do przewozu materiałów budowlanych takim samochodem. Teoretycznie osoba nie posiadająca ukończonego kursu nie może prowadzić takiego samochodu, ale jednak przezorności nigdy za wiele. Teraz możemy już w końcu przejść do zamawiania niezbędnych materiałów budowlanych. Ostatecznie w każdej większej składnicy warto dowiedzieć się ile taka usługa będzie wynosiła i czy jest ona tak naprawdę dostępna.

Przedstawiana sugestia jest dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji sprawdź dodatkowo inne podobne posty i zobacz więcej wskazówek (https://canexpol.pl/wspolpraca/).

Ponieważ nie wszystkie składy z materiałami mają obowiązek ją praktykować.