W jaki sposób rozliczyć PIT online. Porady

Jak rozliczyć PIT? Kalkulowanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu rodaków. Należy jednak o tym pamiętać, ażeby później nie mieć problemów z urzędem fiskalnym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Niżej odnajdziecie poradnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze omyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia trzeba wypełnić oraz złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest taka sama. Niemniej jednak połowa z nas wypełnienie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach skarbowych największe kolejki za każdym razem tworzą się w ostatniej połowie kwietnia.

Wejdź na zamieszczony tutaj odsyłacz prowadzący do analogicznego studium – ono bez wątpienia także okaże się dla Ciebie emocjonujące!

Odkładając, a później składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres oraz błędy, o które bardzo łatwo. Najczęściej zapominamy o podpisie. Wtenczas urząd przyzywa nas do jego dopełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy też NIP zakładu pracy ze swym NIP-em. Pamiętajmy, że można wpisać w zeznanie po prostu swój numer PESEL. Niekiedy gubimy się w tabelkach oraz mylimy kolumny, przykładowo przychód i dochód.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dość częstym błędem jest również zaznaczanie przez współmałżonków opcji, że rozliczają się razem, podczas gdy jedno z nich, prowadząc firmę, musi odprowadzać podatek liniowy. Ogonków na razie nie ma, więc warto z tego korzystać. Przesyłając deklarację już teraz, możemy się spodziewać, iż szybko otrzymamy zwrot podatku. To, jak szybko otrzymamy pieniądze, zależy od paru czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w który to uczynimy oraz podania albo nie podania numeru konta bankowego. Najprędzej zwrot otrzymają te osoby, które złożą zeznanie możliwie prędko, drogą elektroniczną jak też podadzą swój numer konta . Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie około dwóch tygodni. Często zwrot przychodzi błyskawicznie, po kilku dobach.

Rozliczenie podatku przez sieć internetową jest bardzo prostą formą dokonania tego problematycznego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż mamy możliwość deklarację wysłać drogą elektroniczną, unikniemy ogonków w urzędach podatkowych i pocztowych i mamy pewność, iż deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, można to uczynić w każdej chwili w domu. Warunkiem jest posiadanie laptopa z dojściem do sieci. Musimy też zainstalować właściwą wtyczkę, jaka umożliwia nam realizację tego rozliczenia. W czasie wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, podkreślając potencjalne błędy, a także przeliczy za nas część merytoryczną formularza, czyli prawidłowo policzy podatek od pozyskanego dochodu.