Ciekawa i funkcjonalna łazienka

Łazienka doczekała się w końcu równouprawnienia. W obecnych czasach zamieniła się w pokój. Ma być w niej wygodnie jak w salonie i nastrojowo jak w sypialni. A całkiem niedawno było to nieduże pomieszczenie wyłożone kafelkami. Obowiązkowo z białą ceramiką. Takie nijakie wnętrza odeszły w zapomnienie. Teraz, przyszła pora na pokoje kąpielowe. Do takiej łazienki pasują nawet meble przeznaczone do salonu tudzież przypominające te z salonu.

nowoczesna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Wytworne szezlongi, piękne komody sugerują, że łazienka (www) służy nie tylko do kąpieli, ale i załapania chwili oddechu po męczącym dniu. Jaką umywalkę wybrać aby było zjawiskowo? Internetowe sklepy oferują nam szeroki wybór asortymentu. Dla każdego wedle oczekiwań: zakochani mają pokaźną umywalkę z dwoma kranami, single misę jak kropla wody, zwolennicy nowoczesności betonowe korytka, a pozostali toaletową komodę. Na niecierpliwych czeka też gotowy zestaw szafka z umywalką. W ten sposób trudno o wnętrzarskie pomyłki (obejrzyj – szafka pod umywalkę.

Pierwsze skrzypce w takiej łazience powinna grać spora wanna i obszerna kabina prysznicowa. Ta pierwsza, najlepiej gdy jest wolno stojąca, druga – cała ze szkła. O dobrodziejstwach kabin prysznicowych wszyscy wiemy, ale dociera to do nas szczególnie rano, gdy błyskawiczny prysznic pobudza nas i dostarcza nam zastrzyku energii na resztę dnia. To doskonałe uzupełnienie wystroju łazienki i szczególnie funkcjonalne rozwiązanie, zajmujące małą przestrzeń. Łazienka to miejsce w którym komfort cieplny jest szczególnie ważny.

Najczęściej stosowanym, sprawdzonym rozwiązaniem jest typowa drabinka, jednak producenci mają w dzisiejszych czasach do zaoferowania znacznie bardziej interesujące modele. W ten sposób właściciele mieszkań podejmują odważniejsze decyzje i decydują się na efektowne grzejniki dekoracyjne, np. grzejnik Atlantic. Może służyć jako ściana działowa, suszarka do ręczników lub po prostu oryginalny grzejnik dekoracyjny (sprawdź clik). Wszyscy wiemy, że łazienka (link do strony) powinna być najcieplejszym pomieszczeniem w domu, dlatego funkcjonalny grzejnik o prawidłowo dobranej wydajności cieplnej odgrywa wielką rolę. W tak przemyślanie urządzonej łazience, w otoczeniu neutralnych kolorów oraz pachnących olejków czekają nas miłe chwile relaksu, jak w najdroższym Spa.