Wypożyczalnia aut – pomysł na biznes

Otwarcie wypożyczalni samochodów jest drogie. Ale wydatek prędko się zwraca, gdyż za kierownicą pożyczonego czterokołowca w większości wypadków siadają podróżnicy, jacy podczas urlopu nie oszczędzają.

dostawa

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia czterokołowców to w naszym państwie ciągle biznes mało popularny. Wśród rodaków pokutuje bajka, że na wypożyczenie czterokołowca stać tylko bogatych, a by założyć taką działalność, konieczne będą duże nakłady, które mogą się przenigdy nie zwrócić. Niemniej jednak Kraj nad Wisłą to rynek z dużym potencjałem. Wynajem busów zaczął się opłacać, kiedy Polska przystąpiła do Wspólnoty Europejskiej, zaś granice zostały otwarte (kliknij w link). Dzięki temu nasz kraj zaczęło odwiedzać coraz to sporzej podróżników, a to właśnie oni są pewnym z napędów tego interesu. Korzystny wpływ na branżę miało także wejście do naszej ojczyzny tzw. tanich linii lotniczych.
Drugim filarem, na którym swoją aktywność opierają wypożyczalnie aut, będą klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wypożyczają samochody dla swych gości, lecz również dla pracowników, którzy prowadzą interesy w innej miejscowości. Koszty wynajęcia samochodu są niższe aniżeli przykładowo koszta pracowniczych taryf. Oprócz wynajmu krótkoterminowego, atrakcyjny pośród przedsiębiorstw jest również tzw. średniookresowy wynajem autobusów który trwa kilka miesięcy.

Jeżeli przedstawiana tutaj problematyka jest dla Ciebie interesująca, to dodatkowo zobacz też podobne warte zapoznania się materiały.

Jednakże najważniejsi będą tak zwani klienci assistance, zatem firmy ubezpieczeniowe, które wynajmują auta jako pojazdy zastępcze dla własnych podopiecznych.

Wypożyczalnie czterokołowców na ogół działają w okolicach lotnisk bądź dworców kolejowych, jednak na najmie czterokołowców możemy zarabiać nawet w miastach mających mniej aniżeli 100 tys. mieszkańców, bowiem konkurencja w takich miejscach jest o wiele mniejsza. Sprawdź (sklep z częściami do ciężarówek inter auto) jak dojechać: