Zainteresowanie budowaniem energooszczędnym

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym jest większe każdego roku. Najistotniejszym powodem uznania tych domów są finanse, gdyż dom energooszczędny to taki, który eksploatuje 3–4-krotnie mniej energii do nagrzewania aniżeli budynek przeciętny, a niższe ubytki energii to sporo niższe rachunki za ciepło.

Osiedle domków jednorodzinnych

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com

Projekty domów energooszczędnych muszą uwzględniać należytą jakość surowców i procesów budowlanych. Nie powinno się kupować półproduktów niewiadomego pochodzenia, bez atestów i zatrudniać przypadkowych wykonawców bez technicznego nadzoru. Nieodzowne jest zatrudnienie profesjonalnego szefa budowy, czy też inspektora nadzoru. Szczególnie ryzykowne jest zlecenie specjalistycznych prac zespołom bez autoryzacji producenta instalowanych urządzeń. Przeznaczenie naturalnych warunków terenu do budowy energooszczędnego budynku możliwe jest właściwie wyłącznie w projektach realizowanych na osobiste zamówienie – mogę to potwierdzić, gdyż sam zastanawiałem się nad projektem domu z poddaszem.
kolektory słoneczne

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Domy parterowe nowoczesne są często wybierane ze względu na to, że są niedrogie i łatwe w konstrukcji, dzięki czemu okres ich realizacji jest krótki. Walorem jednej kondygnacji jest właśnie zmniejszenie kosztów budowy, oraz zyskanie na wielkości przestrzeni użytkowej. Bytowanie rodzinne odbywa się w tym samym położeniu, co upraszcza łączność między domownikami. Ze względu na brak schodów parterowe pomysły domów są właściwe dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi, zerknij sam tu: .

Takie domy są piękne i przyzwoicie wkomponowują się w otoczenie. Domy parterowe są gwarancją komfortu i funkcjonalności. Przygotowywana przez projektantów kolekcja domów jest szeroka i sprosta żądaniom wymagających klientów.