akcesoria AGD

W każdym większym punkcie ze sprzętem elektronicznym występuje część skupiająca się wokół tzw. artykułów gospodarstwa domowego, określanych powszechnie skrótem AGD. W skład tej grupy urządzeń wchodzą wszystkie te sprzęty, które bardzo ułatwiają egzystencję, albo po prostu stanowią zasadnicze wyposażenie każdego domu.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do grupy tych przedmiotów zaliczane są przykładowo pralki, chłodziarki, kuchenki na gaz lub prąd czy zmywarki. Do sprzętu AGD zalicza się również mniejsze przyrządy – odkurzacze, roboty kuchenne i tak dalej. Na rynku działa pewna liczba przedsiębiorstw, które są wyspecjalizowane w produkowaniu tylko tych najważniejszych elementów. Mimo różnic w technologii ich wytwarzania, półki te wytwarzają wszelkie odmiany sprzętu AGD oraz odpowiednie akcesoria.

Kuchenka i lodówka

Niektórym wydaje się, że lodówki czy kuchenki nie różnią się pomiędzy sobą a ich koszty nie są wysokie. Innowacyjne zakłady specjalizujące się w produkcji sprzętu AGD potrafią wyprodukować nawet parę tysięcy lodówek dziennie. Różnica w jakości wykonania takich urządzeń może być odczuwalna dla portfela – urządzenia wyższej klasy charakteryzuje przykładowo niższe zużycie energii elektrycznej.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo Unii Europejskiej wymusiło na firmach produkujących taki sprzęt umieszczanie szczegółowych informacji o zużyciu prądu i pozostałych znaczących parametrów każdego urządzenia (jak przykładowo zużycie wody w sytuacji zmywarek). Za niedługi czas te przepisy będą działały nawet w stosunku do odkurzaczy, gdzie firmy będą musiały podać m.in. czystość powietrza wydobywającego się z urządzenia. Żeby to było jak najczystsze, potrzebne są dobre filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria dla akcesoriów

Każda firma sprzedaje także dodatki do swoich towarów – jak wspomniane worki czy akcesoria filtrujące do odkurzaczy, zapasowe półki do lodówek czy pozostałe podobne elementy. Istnieją też firmy wyspecjalizowane w wytwarzaniu samych akcesoriów – na przykład spółki produkujące detergenty do zmywarek jak np. sól czy profesjonalne tabletki do zmywarek.

Poza tym sprzedaje się mnóstwo elementów zamiennych do przyrządów – końcówki do odkurzaczy, urządzenia zwijające kable (patrz przewody przyłączeniowe) czy części elektroniczne do pralek.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na informacje (https://www.tuv.com/poland/pl/badanie-i-certyfikacja-mebli.html), które podnosi zbliżoną kwestię. Tamten wpis zapewne również Cię zaciekawi, zatem kliknij ten link.

Żeby odszukać lokalnego dystrybutora takiego sprzętu w okolicy, powinno się wyszukać w Internecie frazę zawierającą lokalizację, np. części agd w Gdańsku – . Wyszukiwarka wyświetli wtedy mapę z umieszczonymi na niej wszystkimi punktami oferującymi takie produkty w danym mieście.