Angielski to bardzo istotny język obecnego świata

Przyszło nam żyć w bardzo interesującej epoce. Obecna technologia daje nam możliwości, o których nawet nie śniło się marzyli nasi dziadkowie. Ogromna czeluść oddziela nawet młodość naszych rodziców a czasy, w których dorastamy my.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi z ostatnich dziesięcioleci wieku kolekcjonowali płyty analogowe, nagrywali ukochane szlagiery z radia na kasety i ustalali terminy spotkań bez użycia linii stacjonarnych. () My natomiast mamy do dyspozycji nie tylko telefony komórkowe, ale i Internet razem z jego niewyczerpanymi zbiorami muzyki, pocztą elektroniczną oraz wszystkimi programami ułatwiającymi kontaktowanie się na odległość.

Dziś uważa się, że powstanie światowej sieci i otwarcie jej dla zwykłych użytkowników miało kluczowy wpływ na jakość ludzkiego życia w XXI wieku. Prócz rewelacyjnych technik komunikacyjnych, Internetowi zawdzięczamy także usprawnienia w zupełnie innych dziedzinach naszej egzystencji. Wyprawę do banku wymieniliśmy na parę kliknięć myszy, a sieciowe sklepy czy portale licytacyjne otwarły przed nami wachlarz dóbr z całego świata.

Skutkiem wynalezienia Internetu, który wielu ludzi ocenia nieprzychylnie , jest ekspansja języka angielskiego w prawie wszystkich przejawach życia. Spora część witryn w sieci ma jedynie anglojęzyczne wersje, media muzyczne atakują nas amerykańskimi i angielskimi piosenkami, a do ojczystej mowy Internautów wdzierają się anglicyzmy. Nie zaskakuje więc fakt, że osoby nie znające języka Szekspira mogą czuć się niezbyt komfortowo w sieci i w obecnej rzeczywistości. Sprawdź więcej: demostenes.com.pl/jezyki/angielski/.

nauka angielskiego

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Pokolenie naszych rodziców z pewnością zalicza się do tej grupy. Przed kilkoma dekadami standardem było nauczanie w placówkach edukacyjnych różnego szczebla tylko języka rosyjskiego. Nieliczni szczęściarze mieli szansę zaznajomić się z angielską gramatyką i słownictwem.

Czy podoba Ci się opisywany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie czyszczenie kostki brukowej wielkopolska, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Nic straconego!Wszystko da się nadrobić! Rozwiązaniem dla takich osób może stać się intensywny kurs angielskiego, który szybko zlikwiduje nasze braki i umożliwi przyjemne surfowanie po sieci. Wrocław i inne wielkie ośrodki miejskie organizują takie kursy dla swoich urzędników.