Angielski to bardzo istotny język obecnego świata

Przyszło nam żyć w bardzo interesującej epoce. Obecna technologia daje nam możliwości, o których nawet nie śniło się marzyli nasi dziadkowie. Ogromna czeluść oddziela nawet młodość naszych rodziców a czasy, w których dorastamy my.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi z ostatnich dziesięcioleci wieku kolekcjonowali płyty analogowe, nagrywali ukochane szlagiery z radia na kasety i ustalali terminy spotkań bez użycia linii stacjonarnych. () My natomiast mamy do dyspozycji nie tylko telefony komórkowe, ale i Internet razem z jego niewyczerpanymi zbiorami muzyki, pocztą elektroniczną oraz wszystkimi programami ułatwiającymi kontaktowanie się na odległość.

Równie interesujący tekst jest umieszczony w tym miejscu, zatem sprawdź na serwisie (http://www.leaderlogistics.pl/sklad-podatkowy-akcyzowy/) i upewnij się, co zobaczysz tutaj. To także jest dla Ciebie zajmujące.

Dziś uważa się, że powstanie światowej sieci i otwarcie jej dla zwykłych użytkowników miało kluczowy wpływ na jakość ludzkiego życia w XXI wieku. Prócz rewelacyjnych technik komunikacyjnych, Internetowi zawdzięczamy także usprawnienia w zupełnie innych dziedzinach naszej egzystencji. Wyprawę do banku wymieniliśmy na parę kliknięć myszy, a sieciowe sklepy czy portale licytacyjne otwarły przed nami wachlarz dóbr z całego świata.

Skutkiem wynalezienia Internetu, który wielu ludzi ocenia nieprzychylnie , jest ekspansja języka angielskiego w prawie wszystkich przejawach życia. Spora część witryn w sieci ma jedynie anglojęzyczne wersje, media muzyczne atakują nas amerykańskimi i angielskimi piosenkami, a do ojczystej mowy Internautów wdzierają się anglicyzmy. Nie zaskakuje więc fakt, że osoby nie znające języka Szekspira mogą czuć się niezbyt komfortowo w sieci i w obecnej rzeczywistości. Sprawdź więcej: demostenes.com.pl/jezyki/angielski/.

nauka angielskiego

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Pokolenie naszych rodziców z pewnością zalicza się do tej grupy. Przed kilkoma dekadami standardem było nauczanie w placówkach edukacyjnych różnego szczebla tylko języka rosyjskiego. Nieliczni szczęściarze mieli szansę zaznajomić się z angielską gramatyką i słownictwem. Nic straconego!Wszystko da się nadrobić! Rozwiązaniem dla takich osób może stać się intensywny kurs angielskiego, który szybko zlikwiduje nasze braki i umożliwi przyjemne surfowanie po sieci. Wrocław i inne wielkie ośrodki miejskie organizują takie kursy dla swoich urzędników.