Co zrobić, gdy gorąco daje się nam we znaki? Jest sposób na ochłodę oraz lepsze samopoczucie. Z pomocą przyjdzie klimatyzator

Kiedy wreszcie nadchodzi lato większość z nas na pewno się cieszy. Po zimie, gdy nie było dużo przyjemnych dni otrzymujemy wnet dawkę przyjemnego ciepła i solidną ilość promieni słonecznych. I tak to trwa przez pierwsze dni, aż do momentu, gdy zaczną się upały, które porządnie dają się nam we znaki. Nie da się normalnie funkcjonować, a w nocy spać. Zaczynamy narzekać na lato, gdyż mamy już dość.

zainstalowana klimatyzacja

Autor: Jackie Bese
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem, jest świetnyoraz prosty sposób na doskwierający upał – klimatyzacja. Obecnie istnieje sporo możliwości w tym zakresie. Mamy więc duży wybór. Jeżeli nie możemy przeznaczyć dużo gotówki na tego typu sprzęt, to świetnym zakupem będą klimatyzatory przenośne. Jak sugeruje nazwa tego typu klimatyzatory jesteśmy w stanie przenieść, więc jest to bardzo wygodne. Niestety są minusy, taki sprzęt ma niezbyt dużą siłę chłodzącą, a także pracuje głośno. Szczególnie popularny oraz warty polecenia jest klimatyzator stacjonarny. To urządzenie jednoczęściowe musimy zainstalować w ścianie zewnątrz budynku albo w oknie, lecz tak, żeby jedna strona urządzenia znajdowała się w pomieszczeniu, a druga część była umieszczona na zewnątrz.

Niestety, dla niektórych dyskwalifikującym mankamentem tego typu urządzeń jest to, iż nie są zbyt ładne, na dodatek są też dość głośne. Klimatyzator okienny to – sprawdź koniecznie – urządzenie w technologii monoblok, co oznacza sprzęt który składa się z pojedynczej jednostki, która ma w sobie parownik i skraplacz. Jest to zwykle urządzenie o kształcie prostopadłościanu o wymiarach przeciętnie 60cmx60cmx60cm. Z jednej części wylatuje zimne powietrze, a z drugiej ciepłe.

Montaż takiego klimatyzatora jest robiony w oknie – wymagana jest duża przeróbka okna rolety zewnętrzne producent związana jest z trwałymi uszkodzeniami okna. Innym wyjściem jest zamontowanie w ścianie – w tej sytuacji, dziurę w ścianie trzeba przebić z pomieszczenia na zewnątrz. Zaletą takiego rozwiązania jest brak potrzeby połączenia ze sobą jednostek – a tym samym nie jest wymagane posiadanie skomplikowanego i trudnodostępnego sprzętu.

To jednak koniec zalet – klimatyzator nie prezentuje się dobrze a montaż związany jest z poważnymi wyburzeniami ściany albo cięciem okien. Klimatyzatory takie zamontowywane są zwykle w kioskach albo niewielkich {sklepikach}, sklepach z kwiatami. Rzadziej montuje się je w domach.