Chociaż zasadniczo przy budowie bądź remoncie domu piętrowego pracują fachowcy, to gospodarz również może wnieść swój wkład

budowa domku to wielkie, także finansowo duże przedsięwzięcie, ale i zarazem dobra inwestycja na lata. Zarówno w trakcie budowy, jak i gruntownego remontu pracują ekipy doświadczonych rzemieślników. Dekarze układają arkusze blachodachówki, murarze wznoszą mury, a elektrycy przygotowują instalację elektryczną.

nowe budynki

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com
O ile wymienione czynności powinny wykonać osoby mające spore doświadczenie w zawodzie, o tyle tzw. wykończeniówką mogą spokojnie zająć się sami gospodarze domu. W ten sposób można zaoszczędzić, a środki finansowe wydać choćby na lepsze zasłony do kuchni. Dzięki wiedzy, a także radom zawartym w branżowych miesięcznikach zrealizowanie niektórych prac jest dziecinnie proste.
Wykończenie domu to określenie, które odnosi się do określonych prac przeprowadzanych tak na zewnątrz obiektu, jak i w jego wnętrzu, wiele jego przykładów można znaleźć na stronie . Jeśli pod uwagę weźmiemy pokoje, to ich tradycyjny wygląd można kompletnie zmienić, np. dzieląc duże pomieszczenia na dwa małe bądź postawić oryginalną ściankę dekoracyjną z płyt kartonowo-gipsowych. Z kolei prace wykończeniowe na dworze obejmują na przykład rozmaite czynności związane z dekorowaniem ścian elewacyjnych, otworów drzwiowych, jak również komina. Cokoły z płyt betonowych, naturalnego kamienia lub tynku mozaikowego dodadzą charakteru każdej bryle domku, a komin obłożony klinkierem wspaniale wygląda.
kształt

Autor: EDUSPACES – przestrzenie edukacji XXI wieku
Źródło: http://www.flickr.com

O ile z realizacją podanych wcześniej czynności niektórzy panowie mogą mieć niemały problem, o tyle konserwacja drewna w zasadzie nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności, warto jednak przejrzeć jakieś poradniki na ten temat. Wystarczy tylko zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne materiały czy narzędzia. Dobry gatunkowo pędzel i papier ścierny to elementarne narzędzia pracy. Trzeba również zaopatrzyć się w specjalny preparat chroniący drewno. Dzisiaj mamy wielki wybór: doskonałej jakości impregnaty, różnego rodzaju oleje czy w końcu lazury czy lakierobejce. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać środek, a tu sprzedawcy służą radą.https://jeger.pl/pl/408-magnesy – (zobacz jeger.pl/pl/408-magnesy)/J]

Jeśli nawet gospodarz zdecyduje się własnoręcznie zakonserwować drewno, to zarazem musi pamiętać, że za cztery czy sześć lat będzie musiał ponownie chwycić za pędzel, gdyż drewniane elementy wymagają okresowej konserwacji – dlatego skądinąd część osób woli zamawiać materiały drewnopodobne.