Co należy wiedzieć o niedużych domach? Nim zdecydujesz zobacz nasze podpowiedzi

Zauważyłem, iż małe domy są w ciągu ostatnich lat mocno na czasie. Może z tego powodu, że w końcu jest spowolnienie gospodarcze, a więc nawet jeżeli ludzie w naszym kraju decydują się już na postawienie domu, to ogólnie rezygnują z większych przestrzeni. Myślę, iż tak naprawdę to ma sporo sensu.

Zwłaszcza, że nieduży dom tak czy siak jest w stanie zagwarantować naszą satysfakcję, świetne warunki do szczęśliwego życia. Sam mam niewielki dom i absolutnie nie narzekam. Choć oczywiście poważnie myślę nad tym, aby chociażby postawić za parę lat większy dom – mam większą działkę, a więc to żaden problem. No dobrze, ale to w końcu tekst na temat niewielkich domów – bez piętra…

przykład domy w stylu angielskim

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku ważne jest to by wybrać optymalne projekty małych domów jednorodzinnych – doskonale pamiętam, że akurat w naszym przypadku był duży problem z tym, aby porozumieć się. Czyli ja, małżonka oraz dzieciaki, zdecydowanie mieliśmy inne spojrzenie na architekturę. Jednak jakoś porozumieliśmy się – całe szczęście, bo zasadniczo bardzo zależało mi na czasie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem płytki gresowe do wewnątrz znajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Uważałem, że nie ma najmniejszego sensu nadal wynajmować drogie mieszkanie, bo to duży koszt.

Jestem również oszczędnym człowiekiem – to znaczy może nie jestem „typowym” poznaniakiem, lecz fakty są takie, że jeżeli mogę trochę zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym skorzystać z interesujących alternatyw? A więc po prostu projekt domu zakupiłem nie w łódzkim biurze architektonicznym, ale w Internecie. Bez większego trudu można trafić na takie projekty domów parterowych, które pod każdym względem są w porządku. Być może nie jestem przesadnie wybredny, lecz znam się nieco na architekturze.

Podjąłem się bardzo sprytnej sztuczki. Zrobiłem tak, że moje niewielkie mieszkanie może się wydawać większe. Umieściłem tam sporo szklanych elementów, które przecież optycznie zwiększą niemal każdą przestrzeń. Efekt jest prawdziwie zapierający dech. Zaś tu przykłady elementów, które mi w całym przedsięwzięciu pomogły – myglass.eu/produkty/szklo-do-aranzacji-wnetrz/szklo-hartowane/.

Sądzę, że zbyt często myślimy, iż jeżeli nie stać nas na duży dom, automatycznie powinniśmy poczekać nieco na bardziej radosne czasy. Sądzę, że takowe myślenie jest błędne – przecież niewielki domek jest sporo tańszy, a raczej nie ma sensu żyć niejako ponad stan. A więc akurat w owym artykule mogłeś się dowiedzieć odrobinę odnośnie projektów. Jednak to nie koniec – zaręczam, iż codziennie będę zamieszczał interesujące porady o małych domach.