Jak szybko zaaranżować nasz salon w angielskim stylu

Styl angielski to wyrafinowanie i dostojność wymieszane z finezją oraz dobrym smakiem. Typowy angielski styl w nowoczesnej wersji oznacza dostojność przełamaną oryginalnymi dodatkami. Doskonale nadaje się do mieszkań przestronnych, w głównej mierze salonów. Żeby zaaranżować salon w angielskim stylu, bez wątpienia musimy pamiętać o paru bardzo ważnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z niebagatelnych kwestii w każdym eleganckim salonie są oczywiście kolory. Angielski styl zazwyczaj kojarzy nam się z beżowymi, brązowymi kolorami, które są niezwykle ciepłe, a równocześnie eleganckie.

Tekst, który właśnie czytasz jest pełen fascynujących wiadomości, ale dodatkowo zweryfikuj informacje (http://www.mechanika-service.com/serwis/) opisujące podobną sprawę tutaj.

Zastosowanie tych kolorów dotycz jednak nie tylko ścian, lecz również mebli oraz podłóg. Jeśli zamierzamy kupić dostojne, ozdobne meble do salonu, powinniśmy wybrać delikatne, jednolite odcienie. Jeżeli natomiast meble są bardzo skromne, proste i nowoczesne, można nieco zaszaleć, decydując się na np.

Koniecznie przeczytaj aktualny artykuł na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Polepsz swoje informacje na ten temat|to zagadnienie}.

, z unikalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to przede wszystkim doskonałe miejsce na wypoczynek, a więc nie można zapominać o wygodnych sofach z wieloma poduszkami. Tego rodzaju dodatki muszą być wielobarwne i stworzone z delikatnych tkanin. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku błyszczące barwne motywy. Wszelkiego typu wzory oraz kontrastowe kolory doskonale ozdobią wnętrze i dodadzą mu oryginalnego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Niezawodnym uzupełnieniem salonu zaaranżowanego w angielskim stylu jest kominek, tworzący niezwykle intymną atmosferę. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku, dlatego też powinniśmy skorzystać z innego rodzaju udogodnień, takich jak na przykład wkład elektryczny osłonięty ozdobną obudową. Oprócz tego należy pomyśleć o ożywiających salon roślinach, świecach czy obrazach, które nadadzą wnętrzu polotu. W salonach zaaranżowanych w angielskim stylu możemy pozwolić sobie na sporą dawkę romantycznych, delikatnych motywów.

Nikogo nie powinny zdziwić w takich pomieszczeniach kremowe ściany i sufity połączone z pastelowymi ozdobami. Jeśli jest to celowy zabieg, przemyślany i właściwie zaaranżowany, bez wątpienia będzie powodem do zadowolenia. Niezwykle modnym obecnie rozwiązaniem jest również połączenie innowacyjnych akcentów ze stylizowanymi elementami.