Coraz częściej w różnych wnętrzach możemy dostrzec zaskakujące rozwiązania, które na dłuższą metę okazują się doprawdy fajne

Każdy następny trend w dekoracji wnętrz początkowo często spotyka się z pewnym oporem ze strony środowiska. Tak było i wówczas, kiedy niektórzy architekci zaczęli wykorzystywać beton w celach dekoracyjnych.

surowiec

Autor: mush2274
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mush2274/2294179491/

podłoga betonowa polerowana

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Beton od zawsze był uważany za mocny budulec, ale bez szans na użycie go w wystroju wnętrz. Był po prostu tylko materiałem budowlanym. Wydawał się być niezbyt szlachetny, żeby mógł zaspokoić wyrafinowane gusta i zaistnieć na cenionych salonach. Realia zaczęły się zmieniać, kiedy jakiś czas temu pionierzy w dziedzinie designu postanowili wykorzystać beton w celach dekoracyjnych. Zaczęli od podłogi, gdyż tam najłatwiej jest beton położyć. I już wówczas podłoga betonowa polerowana okazała się hitem. Okazało się, że nie tylko jest funkcjonalny, ale też zdumiewająco wytworny. Polerowanie nie jest zbyt drogie i co najważniejsze – nie trzeba go powtarzać co kilka lat, a to oszczędza spore pieniądze. Wypolerowana podłoga betonowa lśni, ale nie bywa śliska. Dlatego teraz coraz chętniej wybiera się ją w supermarketach oraz w salonach kosmetycznych. I to tych niebywale eleganckich. Niektóre spółki poszły jeszcze o jeden krok do przodu i zaczęły używać elementy wypolerowanego betonu jako ozdobę ścian i elementy aranżacji recepcji.

Jest oczywistym, że jesteśmy chyba świadkami pewnej rewolucji i beton jest z biegiem czasu postrzegany jako elegancki surowiec dekoracyjny.