Czemu dobrze wybrać granit? Jakie walory ma ten materiał? Jak jesteśmy w stanie go wykorzystać w urządzaniu wnętrz?

Granit, a jednocześnie inne naturalne kamienie to wytwór natury, od tysięcy lat cieszy ludzkie oko wielką ilością barw oraz faktur. Bez przerwy odkrywane są nowe złoża, dzięki którym skały te stale urozmaicają i potrafią zaskoczyć każdego z nas. Co dobrze wiedzieć w tym temacie?

Granit to wytwór naturalny, więc warto wiedzieć, iż charakteryzuje go określona nieprzewidywalność. Próbki oraz wzorniki oddają pełną charakterystykę materiałów, lecz nie powinniśmy zapominać, że tworzące się w naturze skały są w stanie być przyozdobione bardzo różnie. Bez wątpienia, kamień granitowy jest bardzo solidny i trwały. Granit to krystaliczna skała magmowa, która składa się głównie ze skalenia alkalicznego, kwarcu a także plagioklazu – wejdź.

granit, kostka granitowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowa wielkość ziaren to 1-25 milimetrów. Wydobywa się go z ziemi w postaci skalnych bloków, jakie w dalszej kolejności są cięte na odpowiedniej grubości slaby. W dalszej kolejności poddawane są różnorodnej obróbce szlifierskiej oraz cięciu. Granit odznacza się faktycznie wielką twardością i mniejszą nasiąkliwością. Duża liczba osób bierze to pod uwagę podczas budowy domu, ponieważ granit jest bardziej odporny na różne czynniki atmosferyczne. By jednakże tak było trzeba o niego odpowiednio zadbać. Powinniśmy pamiętać, że struktura granitu ma mikro szczeliny, więc idealnie chłonie wodę lub tłuszcze. Tak więc tylko dobra impregnacja zabezpieczy go właściwie, by mógł ozdobić schody czy posadzki przez naprawdę długi czas. Dzięki temu też, jak kostka granitowa z miasta Strzegom producent powinien być wybrany jak najlepiej – kliknij.

By granit posłuży nam jak najdłużej powinniśmy go bardzo dobrze pielęgnować i czyścic z nieczystości. Konieczna jest impregnacja. Najbardziej odpowiednie są do tego celu standardowe środki do konserwacji kamieni naturalnych. Granit z pewnością jest o wiele bardziej wytrzymały niż inne materiały, więc nie ma przeciwwskazań, co do stosowania środków czyszczących. Są jednakowoż wyjątki, jak proszki czyszczące mające w swoim składzie pumeks lub kwasy (amoniak). Najlepiej więc używać łagodnych, biodegradowalnych oraz bezzapachowych środków czyszczących. Do polerowania powierzchni gładkich najlepsza będzie miękka szmatka.