Bardzo fajny sposób na zdobywanie większej ilości klientów

Jeżeli prowadzisz dużą firmę, być może powinieneś zastanowić się nad wdrożeniem w niej niezłych rozwiązań, które mogą zapewnić Ci sporo nowych klientów. Jeśli zastanawiasz się nad fajnym sposobem, być może powinieneś rozważyć opcję drożenia programów lojalnościowych dla Twoim klientów. Kiedy Twoja firma trudni się sprzedażą różnego rodzaju rzeczy, wówczas programy lojalnościowe b2b są naprawdę fajnym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że osoba przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie uzyskuje kartę stałego klienta, na którą następnie może zbierać punkty przy każdych późniejszych zakupach.

kupony lojalnościowe

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zgromadzi ich odpowiednią sumę, wówczas będzie mógł wymienić je na bon towarowy lub rabat na towary w Twoim sklepie. Dzięki dawaniu takich kart lojalnościowych na pewno przyciągniesz sporo klientów do swojego sklepu. Kiedy ktoś już ma kartę, wtedy bez wątpienia chętniej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób przecież będzie gromadził kolejne punkty, co bez wątpienia zmotywuje go do wyboru właśnie Twojego sklepu zamiast innych. Jeżeli jeszcze wahasz się nad możliwością wprowadzenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, podpowiemy w dodatku, że dobrze takie programy sprawdzają się między innymi w sklepach spożywczych i w drogeriach. Jeżeli natomiast prowadzisz zakład usługowy, wówczas program lojalnościowy także ma niezły sens. Możesz rozdawać swoim klientom karty lojalnościowe i zaznaczać na nich każdą wizytę – jeśli przyjdą do Twojego zakładu odpowiednią ilość razy, wtedy następną usługę będą mieli wykonaną za darmo. Na temat znacznie więcej odnajdzie się na tej stronie – .

Taki rodzaj motywacji klientów do wybierania właśnie Twojego zakładu jest niewątpliwie jednym z najlepszych pomysłów. Jeśli jednak profil prowadzonej biznesu nie pozwala Ci na wprowadzenie programów lojalnościowych, wówczas na pewno powinieneś zastanowić się nad sporym motywowaniem własnych pracowników – w tym wypadku bez wątpliwości dobrze sprawdzą się programy (zobacz program pit 2020) motywacyjne (w tym źródle na temat). Kiedy zorganizujesz konkurs na przykład na najlepszego pracownika miesiąca i wręczysz mu premię, wówczas na pewno zauważyć, jak mocno rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie świetny efekt daje zarówno świetnie skonstruowany program lojalnościowy, ale także program motywacyjny dla pracowników.