Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde dziecko. Jakie istnieją rodzaje domków i jaki opłaca się zakupić?

Każde z dzieci marzy o swoim domku do zabaw. Miło w nim po prostu przebywać, bawić się, spotykać z rówieśnikami. To świetne miejsce na kryjówkę, a czasem to przecież okazuje się istotne dla wielu naszych pociech. Domki ogrodowe maja sporą popularność, pozostaje jednak niepewność, jaki typ domku wybrać? Jaki mamy wybór jeśli chodzi o domki dla dzieci?

domek na drzewie

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej taki domek był marzeniem dla wielu dzieci. Tak samo wyglądało to z wszelkimi zabawkami, dla chłopców pojazdy dla dzieci , dla młodych dziewcząt – zabawka Barbie .

Będzie nam przyjemnie, jeśli zarezerwował kilka bezcennych chwil i przeglądnął kolejny tekst na zbliżony temat. Pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawy fakt.

Niemniej, na takie miejsce do zabaw o którym wspomnieliśmy na początku mogli pozwolić sobie niektórzy rodzice. Żeby takie samemu zrobić rodzic musiał posiadać zdolności, by domek nie stwarzał zagrożenia a przy tym miał estetyczny wygląd. Obecnie łatwo można zakupić taki domek, a wybór jest ogromny. Ceny zależne są od gabarytów domku, a także wykorzystanych surowców albo konstrukcji..

Odpowiedni domek można już kupić za mniej więcej 300 zł, jeśli natomiast chcemy prawdziwie profesjonalny z różnorakimi ulepszeniami, to cena może sięgać nawet 2000 zł. Nie bierzmy bardzo taniego egzemplarza, gdyż wtedy zaoszczędzimy jedynie na bezpieczeństwie, a na tym przecież nie powinno się oszczędzać.

Domek dla najmłodszych może posiadać różnorodną wielkość, zależy to od liczby pociech, które zamierzają się w nim bawić. Dla maluchów, od 1 do 3 lat dobre będą domki o minimalnych rozmiarach, to znaczy 100x100x100 centymetrów. Dla starszych dzieci, od 3 lat lepiej już zapewnić więcej przestrzeni, odpowiednie będą te o wymiarach 150x150x150 centymetrów. Starsze dzieci powinny mieć domek wielkości 200x200x170 centymetrów. Oczywiście, rozmiar domku jest rzeczą względną, ale sprawdza się jednak zasada, że im więcej przestrzeni, tym wygodniej.

Okazałe domki posiadają przynajmniej parę metrów długości oraz szerokości. Decyzja jednak nie zależy tylko od potrzeb naszych pociech, ale również od wielkości ogrodu jak i ceny. Domek można złączyć z istniejącymi już elementami, jak miejsce z piaskiem czy plac zabaw. Do domków możemy dokupić dodatkowe elementy, jak meble dla dzieci. Wiedzmy jednak, że najważniejsze są zawsze kwestie bezpieczeństwa. Zakupiony domek musi mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Pomimo tego, zawsze trzeba się upewnić czy konstrukcja nie posiada pęknięć, jakichś odstających elementów czy ostrych zakończeń.