Drewniane okna – nowoczesne i piękne

Około dwadzieścia lat temu hitem były okna z plastiku i wszyscy na fali popularności zmieniali na takie właśnie wcześniej zamontowane. Plastikowe okna mają naturalnie swoje zalety, ale mają również minusy. To okna drewniane są świetnym rozwiązaniem.

Okna połaciowe

Autor: notafish

Naturalnie, są trochę droższe niż te zrobione z plastiku, ale przede wszystkim gwarantują o wiele łatwiejszą wentylację pomieszczeń. Wystarczy niewielki błąd w montażu plastikowych okien, by zahamowały one ruch powietrza, tym samym przyczyniając się do zawilgocenia wnętrza. W oknach z drewna taki kłopot nie ma miejsca gdyż drewno samo w sobie jest materiałem, który tlen przepuszcza. Oczywiście nie mówimy tu o przewiewach.

Okna z drewna są także zdecydowanie ładniejsze. Nie ma co ukrywać – jest to istotne kryterium wyboru okien, przecież każdy z nas chce posiadać ładny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niezbyt ładne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Całe osiedla zastawione identycznym kwadraciakami z cegieł, wszystkie świecące identycznymi dzielonymi na trzy oknami z plastiku. Nie jest to szczególnie przyjemny widok.

okna

Autor: Schüco

Aktualnie nowoczesne technologie wkraczają i na ten obszar. Można już znaleźć okna energooszczędne, które chętnie montowane są w domach energooszczędnych. Są także właściwie izolowane akustycznie, zatem nie powinniśmy się obawiać, że w domu będzie głośno.

Dom to niezwykle istotna inwestycja w życiu. Zróbmy wszystko żeby był po prostu taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Okna z drewna są piękne, zapewniają odpowiednią wentylację, chronią od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na oknach, niech nasz dom będzie idealnym azylem.

Źródło: Okna Wójcik