Eleganckie drzwi – kluczowy element aranżacji mieszkania

Chyba każdy projektant przyzna, że drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Ich wygląd robi właściwie cały nastrój w mieszkaniu, bowiem narzuca styl, jaki wybieramy do swojego otoczenia oraz wybierane dodatki. Powinniśmy je wybierać równocześnie z podłogami i meblami, by pięknie się uzupełniały.

drzwi do domu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jest kilka ważnych zasad, którymi dobrze jest się sugerować, żeby idealnie dobrać drzwi do całego wnętrza.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się sporo na ten temat, to zajrzyj na naszą kolejną witrynę oraz dowiedz się również (http://www.sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-avantgarde-7000-hs/) czegoś innego o tym poście.

Model drzwi musi być dopasowany do całego wnętrza, a ich barwa – o czym była mowa we wstępie – powinien być dostosowany do koloru mebli i podłóg. Wielu architektów wnętrz zaleci takie dopasowanie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu bardzo duży! (Odwiedź stronę www). W dużych wnętrzach lub mieszkaniach przestronnych, widnych, dobrze sprawdzają się drzwi bez prześwitów, a w mniej słonecznych – przeszklone. Ich walorem jest fakt, że wnoszą więcej światła w mieszkaniu i dobrze doświetlą nawet najciemniejsze punkty mieszkania.

Do mieszkań o małych metrażach dobierajmy drzwi z większymi przeszkleniami, uzyskamy wtedy pożądany efekt doświetlenia i lekkości. Drzwi z małymi przeszkleniami (do łazienki) lub drzwi bez nich (do sypialni), pozwolą nam zachować komfort i sprawią, że pomieszczenia będą oazą spokoju. Odcień drzwi jest bardzo istotny, ponieważ źle dopasowany może zgasić nawet największe starania. Generalnie obowiązuje zasada, że małe wnętrza ożywią kolory jasne (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w dużych – ciemne, natomiast oczywiście jeżeli zdecydujemy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego mieszkania zdecydujmy się na drzwi ciemniejsze.

korytarz w domu

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie odpowiada nam model drzwi fornirowanych albo z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest typ wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i rodzaj szkła. Takie detale, jak okucia czy klamki, także mają znaczenie, więc nie przesuwajmy ich na dalszy plan. Pomyślmy o sprzętach, które planujemy w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się na przykład na chrom, mosiądz czy stare złoto. Elementy te muszą stanowić spójną i współgrającą całość.

Wejdź na moje hiperłącze (https://ingas.pl/oferta/stale-urzadzenia-gasnicze-sug/) – tam oczekuje na Ciebie nowa dawka świeżych postów. Nie czekaj! Będzie fajnie, jeżeli pozostawisz swoją opinię.

Na etapie projektowania wszystkie detale możemy obejrzeć w internecie na stronie producentów albo sieci sklepów, wklepując w wyszukiwarce „drzwi Wrocław”, ale dużo prościej będzie nam wyobrazić sobie całokształt, kiedy zobaczymy je na żywo.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w mieszkaniu powinny być jednolite, tak by powstała spójna kompozycja. Połączenie różnych modeli wprowadzi nieład do wnętrza. Pamiętajmy o tym wybierając drzwi.