Eleganckie drzwi – kluczowy element aranżacji mieszkania

Chyba każdy projektant przyzna, że drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Ich wygląd robi właściwie cały nastrój w mieszkaniu, bowiem narzuca styl, jaki wybieramy do swojego otoczenia oraz wybierane dodatki. Powinniśmy je wybierać równocześnie z podłogami i meblami, by pięknie się uzupełniały.

drzwi do domu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jest kilka ważnych zasad, którymi dobrze jest się sugerować, żeby idealnie dobrać drzwi do całego wnętrza. Model drzwi musi być dopasowany do całego wnętrza, a ich barwa – o czym była mowa we wstępie – powinien być dostosowany do koloru mebli i podłóg. Wielu architektów wnętrz zaleci takie dopasowanie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu bardzo duży! (Odwiedź stronę www). W dużych wnętrzach lub mieszkaniach przestronnych, widnych, dobrze sprawdzają się drzwi bez prześwitów, a w mniej słonecznych – przeszklone. Ich walorem jest fakt, że wnoszą więcej światła w mieszkaniu i dobrze doświetlą nawet najciemniejsze punkty mieszkania.

Do mieszkań o małych metrażach dobierajmy drzwi z większymi przeszkleniami, uzyskamy wtedy pożądany efekt doświetlenia i lekkości. Drzwi z małymi przeszkleniami (do łazienki) lub drzwi bez nich (do sypialni), pozwolą nam zachować komfort i sprawią, że pomieszczenia będą oazą spokoju. Odcień drzwi jest bardzo istotny, ponieważ źle dopasowany może zgasić nawet największe starania. Generalnie obowiązuje zasada, że małe wnętrza ożywią kolory jasne (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w dużych – ciemne, natomiast oczywiście jeżeli zdecydujemy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego mieszkania zdecydujmy się na drzwi ciemniejsze.

korytarz w domu

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie odpowiada nam model drzwi fornirowanych albo z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest typ wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i rodzaj szkła. Takie detale, jak okucia czy klamki, także mają znaczenie, więc nie przesuwajmy ich na dalszy plan. Pomyślmy o sprzętach, które planujemy w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się na przykład na chrom, mosiądz czy stare złoto. Elementy te muszą stanowić spójną i współgrającą całość.

Wejdź na moje hiperłącze (https://ingas.pl/oferta/stale-urzadzenia-gasnicze-sug/) – tam oczekuje na Ciebie nowa dawka świeżych postów. Nie czekaj! Będzie fajnie, jeżeli pozostawisz swoją opinię.

Na etapie projektowania wszystkie detale możemy obejrzeć w internecie na stronie producentów albo sieci sklepów, wklepując w wyszukiwarce „drzwi Wrocław”, ale dużo prościej będzie nam wyobrazić sobie całokształt, kiedy zobaczymy je na żywo.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w mieszkaniu powinny być jednolite, tak by powstała spójna kompozycja. Połączenie różnych modeli wprowadzi nieład do wnętrza. Pamiętajmy o tym wybierając drzwi.