Hospicjum powinno okazać się miejscem, gdzie każdy dobrze się czuje i mimo wszystko ma nadzieję na lepsze jutro

Niewątpliwie każdy z nas doświadczył w swoim życiu niejeden melancholijny dzień , a także widział mnóstwo wyjątkowo trudnych sytuacji. Niektórzy rodzice chowają swoje maleństwo jak najdłużej pod kloszem, aby nie miało sposobności już w młodym wieku dostrzeżenia tych wszelkich cierpień, które są na świecie.

Rzeźba płaczący anioł

Autor: Jochen Spalding
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że niezaliczony test, strata roboty czy też złamanie ręki to guzik w skonfrontowaniu z tym co muszą doświadczać osoby, http://www.hospicjumkatowice.pl/Mogłoby się wydawać, iż jest to miejsce pełne smutku, bólu i wyczekiwania na koniec swojego życie. Nie jest to oczywiście prawdą, albowiem osoby zatrudnione w tego rodzaju miejscu starają się stworzyć czarodziejską atmosferę dla pacjentów, którzy tam rezydują. Jest to ogromne wyzwanie dla wszystkich tam zatrudnionych, bowiem każdego dnia spotykają się oni ze śmiercią, niekiedy najbardziej niewinnych ludzi jakimi mogą być dzieci.

Jednakże istotne jest, aby do ostatnich dni dodawać tchu takim osobom, gdyż nic nie uda nam się już odmienić. Osoby, jakie rezydują w hospicjum zazwyczaj wymagają całodobowej opieki pielęgniarek oraz lekarzy. Jednakże w tym momencie jesteśmy w stanie wyróżnić dwa różne typy hospicjum, bo niektóre osoby mieszkają fizycznie w szpitalu, a do niektórych personel medyczny dojeżdża. Z reguły wybór terapii jest formułowany na podstawie stanu zdrowia i możliwości opieki kogoś bliskiego hospicjumkatowice.pl/kontakt.htmlWiele rodziców decyduje się na to, by dziecko, które jest śmiertelnie chore do końca swoich dni mieszkało razem w nimi.

Smutny mężczyzna

Autor: ankxt
Źródło: http://www.flickr.com
W takim wypadku codziennie są oni odwiedzani przez wolontariuszy, którzy ochotniczo odwiedzają takich pacjentów dyskutują z nimi, bawią się oraz rozbawiają. Jest to niezmiernie ważne przede wszystkim dla małych dzieciaków, jakie nie przyswajają wszystkiego do końca. Ochotnicy wielokrotnie rozmawiają z matką lub ojcem chorego smyka, gdyż próbują oswoić ich z tym, że za jakiś czas na tym świecie może zabraknąć ich potomka. Drugi rodzaj hospicjum na pewno bardziej wszystkim znany jest to miejsce, takie jak ambulatorium w jakim chory przebywają 24 godziny na dobę. Najistotniejsze jest to, aby nie wykluczać takich osób ze społeczeństwa, tylko przez cały czas z nimi rozmawiać, dzielić się refleksjami na temat świata oraz pocieszać w krytycznych momentach.