Inteligentne mieszkanie, kontra inteligentny budyneczek – a więc, nowe technologie zaczynają pukać do drzwiczek

Jeszcze kilka lat temu słówka „inteligentne mieszkanko„, czy „inteligentny domek” kojarzyły się z bajkami lub filmami z gatunku Sci-Fi. Teraz jednakże słówka te kojarzą się w szczególności z wygodą i wielkimi pieniędzmi.

termometr

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Czy jednak w obecnej chwili bywa to do tej chwili tak drogie jak jeszcze jakiś czas wcześniej? Przyjrzymy się tym kwestiom wewnątrz dzisiejszym artykule!
Rozpocznijmy być może od calutkiego budowli, skupiając się później na mieszkaniach – najnowszym wpisie.

Z pewnością przyda Ci się łącze do strony, jeżeli ciekawią Cię przedstawione w tym artykule treści. Na kolejnej witrynie znajdziesz ich dużo więcej.

Inteligentny budynek to określenie świadczące o bardzo wysoko zaawansowanym pod względem technologii budowli. Ów budynek posiada szereg czujników i detektorów po rozsiewanych po całym budynku i jego obszarze. Samiutki system budowli jest wieloczęściowy, lecz jak się okazuje posiada zwykle tylko pojedynczy panel kontrolny, który to otula wszyściutko w obrębie budowli. Tego typu panel nazywamy „zintegrowanym systemem do zarządzania”.

Urządzenia

Autor: Centrum Klima SA
Źródło: Centrum Klima SA
Jeżeli chodzi o inteligentne mieszkanie, to bywa ono dla sporo osób spełnieniem marzeń. Większość elementów w takim mieszkaniu (obszerne opracowanie) podlega naszej własnej woli dzięki systemowi, ponad którym mamy pełne panowanie.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj podobne materiały – one również są godne uwagi.

Zaczynając od automatycznych okienek, po nagrzewaną podłogę, a kończąc na samiutkich drzwiach wejściowych – wszystko to posiadamy możliwość sterować wewnątrz danej chwili lub zaprogramować, by o tej oraz o tamtej godzinie coś zrobiło, bądź się włączało. Właściwie tego rodzaju mieszkania nie posiadają ograniczeń, wszyściutko jest zależna tylko od naszych funduszy.

A jak dobrze się po rozgląda wewnątrz sieci, to istnieje możliwość zauważyć, iż wspomniane mieszkanka są już znacznie tańsze niż jeszcze kilka latek temu, dzięki czemu więcej person na nie stać!