Na budowie trzeba pamiętać o najmniejszych elementach

Każdy, kto kiedyś znalazł się na budowie, bądź sam zabrał się za budowanie domu, czy innego budynku doskonale wie jak dużo jest przy tym pracy. Każdy szczegół może zaważyć na tym, że efekt końcowy nie będzie taki, jak byśmy sobie tego życzyli.

dom - landszaft

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
pejzaż - sprzęt

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Aby tego uniknąć musimy każdą czynność wykonywać krok po kroku z dużą dbałością o wszystkie elementy.
Za przykład weźmy choćby garaż, który ma zostać dobudowany obok stojącego już domu. Wyłączając wszelkie inne, lecz nie mniej ważne aspekty, trzeba przede wszystkim zadbać o podłogę. Z jakiego powodu niektóre posadzki (polecam wylewka samopoziomująca cementowa) bardziej łapią wilgoć, szybciej ulegają zniszczeniom, bądź nie są równe? Powód jest prosty – nie zostało wykonane szlifowanie betonu. Na pozór mogłoby się to wydać błahostką, lecz żadna firma oferujące tego typu prace nie pozwoli sobie na to, by zostawić wylany cięcie betonu we Wrocławiu w takim kształcie, w jakim sam się ułoży. Byłaby to rzecz nieakceptowalna, a cała robota stanowiłaby zwykłą fuszerkę. Szlifowanie betonu umożliwia przede wszystkim wyrównanie powierzchni wylanego materiału. Jest też metodą na to, aby nawierzchnię odtłuścić, żeby w następnym etapie płytki, bądź panele odpowiednio do niej przylegały. Pewnie nikt nie chce po kilku miesiącach mieć w nowym garażu powyrywanych elementów posadzki, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również powodują dla nas realne zagrożenie. Często jesteśmy w tym pomieszczeniu o późnych godzinach, bądź szukamy konkretnych rzeczy przy nieodpowiednim oświetleniu. Łatwo się domyślić – wypadek nie jest tutaj niemożliwą sprawą. Podłoga właściwie wyszlifowana nie będzie tego typu problemów stwarzać.

Wszelkie prace budowlane wymagają anielskiej cierpliwości, oraz odpowiedniego planowania i zarządzania czasem. Nie chcemy narażać się na wydatki wynikające z nieprawidłowości powstających już podczas budowy. Na to musimy jednak sumiennie zapracować.