W jaki sposób bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Kupno nieruchomości może okazać się jedną z najważniejszych decyzji w życiu. By nie popełnić przy tym istotnych błędów, warto korzystać z rad Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który zwraca uwagę na podstawowe reguły, jakimi warto się pokierować szukając mieszkania na pierwotnym rynku. Na starcie sprawdź nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław po czym wyselekcjonuj dewelopera.

nowe inwestycje

Autor: MelisaTG
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ciekawią cię apartamenty na sprzedaż Wrocław (apartamenty na sprzedaż wrocław) jest miastem w którym powstaje co niemiara nowych inwestycji. W pierwszej kolejności rekomendujemy zapoznanie się z listą członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Członkostwo owo zobowiązuje dewelopera do przestrzegania standardów zamieszczonych w Kodeksie Dobrych Praktyk. Uczestnikiem nie może być pierwsza lepsza firma. Każdy deweloper (sprawdź dewelopera) pragnący przystąpić do PZFD musi mieć historię inwestycyjną, otrzymać rekomendacje należących już do Związku firm i przedstawić poświadczenia zaświadczające o dobrej kondycji finansowej firmy. Zapytaj dewelopera o rachunek powierniczy. Zaczynając od dnia 29 kwietnia 2012 roku, w związku z wejściem w życie przepisów tzw. ustawy deweloperskiej, deweloperzy zaczynający inwestycje zobowiązani są do prowadzenia konta powierniczego, będącego zabezpieczeniem dla stawianej inwestycji i tym samym dla klientów. Deweloper nie otrzymuje z góry środków na inwestycję – rachunek powierniczy zarządzany przez bank zasilany będzie kolejnymi transzami kredytu użyczonego na cel zbudowania mieszkania. Pieniądze te mogą zostać wykorzystane dopiero w chwili zwieńczenia całej inwestycji czy też kolejnych etapów. Kolejnym obowiązkiem, który nakłada na dewelopera ustawa, jest przekazanie klientowi prospektu informacyjnego. Stanowi on instrument ochrony praw konsumentów, obejmujący dane dotyczące spółki oraz dotychczas podjętych działań, takich jak chociażby nowe inwestycje (https://www.mtproject.pl/) mieszkaniowe Wrocław (więcej na

inwestycje budowalne

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Prospekt mieści wiele istotnych informacji, takich jak stan prawny parceli, na której stawiana będzie nieruchomość, źródła sfinansowania inwestycji, główny realizator, posiadane obciążenia hipoteczne, a także czas realizacji budowy. Ażeby dowiedzieć się, czy deweloper, u jakiego chcemy nabyć mieszkanie, nie ma przeterminowanych zobowiązań, możesz sprawdzić go rejestrach dłużników, które posiadają spisy niesolidnych kredytobiorców. Wystarczy w wyszukiwarkę wbić deweloper Wrocław. Jeżeli deweloper nie widnieje w żadnym rejestrze, to dobry znak. Jednakże dla pewności powinniśmy poprosić go o wgląd do protokółów finansowych za minione dwa lata działalności, więcej: