Jak kupić tani projekt domu?

Od kilka lat notuje się wzrost zakupu domów oraz działek.Nie jest to rzecz łatwa i trzeba poświęcić jej dużo czasu.

Budowę domu najczęściej przekazujemy pod nadzór inwestorski we Wrocławiu firm zajmujących się tym. Jest to gwarancją solidnej realizacji oraz zadowolenia. Indywidualne projekty są droższe od tych już gotowych. Poza tym gotowe projekty są dostępne już od ręki. Jak krok po kroku kupić projekt domu?

Tanie projekty domów jak w tej mają możliwość nabycia wszyscy. Jakie czynności trzeba wykonać, aby zdobyć projekt? Pierwszym krokiem powinna być decyzja dotycząca miejscowości, w której chcemy zamieszkać, oraz dobraniu dokładnej lokalizacji paraceli. Jeśli zdecydowaliśmy się gdzie ma znajdować się budowa, musimy sprawdzić czy ma ona miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, czyli mówiąc w skrócie jest to działka budowlana. Kolejnym krokiem powinno być wizyta w zakładach energetycznych odnośnie wydania dyspozycji technicznych dostawy mediów do paraceli. Nabądź, wyrys z mapy ewidencyjnej gruntu oraz wypis z rejestru gruntów dla działki własnej i sąsiednich. Gdy będziesz już miał skompletowane wszystkie potrzebne zezwolenia zwróć się do geodety, który wykona mapkę sytuacyjno-wysokościową asygnowaną do celów projektowych. Z tak przygotowaną dokumentacją możesz wybierać projekt domu.

Oferty projektowe.

Budowa drewnianego domu

Autor: pnwra
Źródło: www.flickr.com

W internecie ogłasza się duża ilość firm, które pracują w tym fachu. Przedstawią nam projekty domów piętrowych lub parterowych. Wybierając jeden z projektów, które są ukazane w biurze projektowym czy na stronie internetowej nie możemy mieć wątpliwości, że jest on wykonany w odpowiedni sposób. Musimy przedyskutować każde za i przeciw w projekcie. Dobrym pomysłem jest ustalenie, czego spodziewamy się po wykonania domu. Dzięki taki ustaleniom architekt może złożyć nam propozycję projektu, który spełnia wymagania. Wybierając rodzaj zamówienia przez internet mamy alternatywę uzupełnienia druku zgłoszeniowego lub bezpośredni kontakt z doradcą. Jakie elementy musi posiadać projekt domu? Zwłaszcza cztery egzemplarze dokumentacji technicznej zaopatrzonej w część architektoniczna, konstrukcyjna oraz projekt instalacji wewnętrznych. Niektóre agencje proponują nam także dziennik budowy czy tablice informujące o budowie.