Jak postępować z autem w przypadku awarii albo wypadku, najważniejsze zastosowanie lawet

Wypadek czy awaria samochodu może spotkać każdego z nas, i jeżeli coś takiego się stanie, to niezbędne będzie przetransportowanie zepsutego albo uszkodzonego samochodu. Najczęściej używane są w tym celu autolawety, na które da się załadować samochód i przewieźć go na docelowe miejsce. Typowa laweta jest niewielką ciężarówką, jaka zamiast paki załadunkowej ma otwartą platformę. Bezwzględnie musi posiadać wyciągarkę, dzięki której można będzie wciągnąć samochód na platformę, a tam będzie on dokładnie przymocowany za pomocą lin i klinów, aby się nie mógł zsuwać.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Lawet często mogą też służyć jako pomoce drogowe, podjeżdża nim na miejsce zdarzenia mechanik z doświadczeniem, i jeśli tylko będzie taka możliwość, to spróbuje on przywrócić sprawność pojazdowi. Jeśli się uda, to właściciel odjedzie samodzielnie, a jeśli nie, to będzie trzeba zawieść pojazd do jakiegoś warsztatu. W związku z tym że zamówienie lawety to dość kosztowna przyjemność, bo kwoty rozpoczynają się od paru złotych za przejechany kilometr plus początkowa opłata, to warto pomyśleć o tym, aby zakupić ubezpieczenie assistance wraz z polisą OC lub AC. Zależnie od wariantu obejmuje on różne wydarzenia, a koszty jego kupna są na tyle nieduże, że zwróci się wszystko już po pierwszym nieprzewidzianym holowaniu.

Głównym zastosowaniem lawet jest pomoc drogowa, i tam też są one przeważnie spotykane – zobacz laweta od RDrent Szczecin. Ale nie jest to jedyna możliwość ich użycia, można bowiem przewozić za ich pomocą na przykład maszyny budowlane, płaskie ładunki czy nawet przyczepy kempingowe i łódki.

To dobrze, że masz chęć zdobyć zbliżone informacje na opisywany temat, ponieważ klikając na odnośnik, poznajesz praktyczne źródła (https://www.zinstudio.pl/czym-charakteryzuje-sie-styl-loftowy/) na publikowane zagadnienie.

Z powodu coraz większego importu używanych pojazdów z krajów europejskich lawety są często wykorzystywane właśnie do przywozu takich aut. Jeśli więc ktoś chce chciał przywieźć używany pojazd, który z jakiś powodów nie może poruszać się po ulicach, to najlepszym wyjściem będzie dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po pozałatwianiu niezbędnych formalności zakupiony pojazd zostanie włożony u sprzedawcy na lawetę, a następnie podczas kilku dni zawieziony do kupującego.