Jak wybrać bramę garażową, żeby spełniała różnorodne wymogi? Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę?

Brama jest niezbędnym elementem garażu. Korzysta się z niej kilka razy dziennie, tak więc powinna być nie tylko bezpieczna, lecz także komfortowa w obsłudze. Odpowiednio także, jak do jej otwierania nie wymagane jest zbytnio wiele miejsca na podjeździe. Jakie bramy garażowe obecnie są najbardziej powszechne, jaką warto wybrać.

garaż

Autor: Ade Rixon
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniejsze wymiary takiej bramy to 2,3 metra szerokości, a także 2 metry wysokości. Brama musi być wybierana do wymiarów otworu garażowego, ale jak budowa garażu dopiero jest w planach, to dobrze rozważyć jej zrobienie, pod trochę większą bramę garażową. Dzięki temu możemy uniknąć kłopotów z wjazdem i wyjazdem z garażu, a ponadto zminimalizujemy ryzyko zarysowania samochodu. W sytuacji niezbyt dużego jednostanowiskowego garażu właściwa będzie brama o wymiarach 2,5 x 2,1 metrów. Odpowiednio jednak myśleć na przyszłość i montować większą bramę, np. o wymiarach 2,7 x 2,1 metra. Zagwarantuje nam parkowanie również większych aut. Takie i pozostałe bramy zapewniają bramy wjazdowe warszawa.

Tradycyjne dwuskrzydłowe bramy rozwieralne są już mało popularne. Często dzieje się tak z powodu nie za bardzo komfortowego sposobu otwierania oraz zamykania, jakie potrzebuje ręcznego obsługiwania każdego ze skrzydeł z osobna. Dodatkowo, otwieranie skrzydeł takiego typu bramy wymaga wiele wolnego miejsca przed garażem, co w sytuacji krótkiego podjazdu może sprawić niemały problem. Miejsce rozwieralnych bram dosyć często zajmują bardziej komfortowe w obsłudze bramy uchylne oraz segmentowe. Bez trudności dobrać można do nich siłowniki, jakie zapewniają ich otwieranie bez konieczności opuszczania samochodu. Tego rodzaju bramy są dostępne w wielu rozmiarach i typach wykończenia, to sprawia, że bez trudności odnajdziemy model dopasowany do wymiarów garażu a także wyglądu domu.

blaszany garaż

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Można kupić także bramy rolowane, jakie nawija się na bęben, jaki jest pod sufitem albo blisko otworu garażowego. Wymagają one jednakowoż dość dużo miejsca nad nadprożem, nie są również tak popularne jak rodzaje uchylne czy segmentowe, a to z powodu wyższej ceny. W jakich miejscach nabywać bramy? Najkorzystniej w autoryzowanych punktach sprzedaży, jak drzwi garażowe Warszawa. To zapewnienie, że nasza brama będzie w najwyższym stopniu jakościowa i dobrana idealnie – Producent drzwi garażowych z Warszawy.