Jaką blachę należy wybrać, kiedy konstruujemy dach?

Gdy jesteś w trakcie budowy albo remontowania budynku jednorodzinnego, być może szukasz odpowiedniego surowca na dach. Często korzystnym rozwiązaniem jest użycie blachy trapezowej, płaskiej lub blachodachówki czy płytek dachowych.

Te ostatnie znakomicie się mogą nadawać w przypadku budynków zaprojektowanych zarówno w stylu konserwatywnym, jak i nowoczesnym. Nim jednak kupisz konkretny produkt, sprawdź uprzednio także inne parametry niż tylko cenę, czas gwarancji czy też warunki przewiezienia. Niezwykle istotne są bowiem także tego typu kwestie jak m.in. grubość blachy (im będzie grubsza, tym cięższa, lecz także utworzy solidniejsze pokrycie).

Jeżeli zaintrygowały Cię elementy tego wpisu, to do sprawdzenia (https://zawiesiawroclaw.pl/category/wciagarki-lancuchowe) jest także nowa strona, gdzie odkryjesz wiele szczegółów na ten temat.

Grubość mogłaby być w przedziale 0,5-2,5 mm. Poza tym istotny jest typ antykorozyjnych zabezpieczeń. Ta sprawa tyczy się blachy stalowej, ponieważ może być ona obłożona alucynkiem albo może być ocynkowana. Patrząc od strony inwestora, lepszym rozwiązaniem jest blacha obłożona alucynkiem.

małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg
Funkcjonuje jeszcze odmienna sprawa, o której warto wiedzieć. W różnego rodzaju cennikach najczęściej serwowane bywają 2 odmienne wielkości dotyczące arkuszy blachy profilowanej. Chodziłoby tu o całkowitą i efektywną powierzchnię pokrycia. Znacznie bliższa prawdy jest naturalnie powierzchnia efektywna, gdyż tyczy się realnego zużycia blachy.

Jeżeli uważasz, że prezentowany artykuł jest godny Twojego zainteresowania, to z pewnością warto zobaczyć tu inne podobne teksty!

W rzeczywistości jest to szerokość arkusza zmniejszona o zakładki, które są potrzebne do prawidłowego pokrycia powierzchni dachu.

Należy mieć świadomość, że jest to bardzo istotny czynnik w budżecie, dlatego też musimy dokonać trafnego wyboru. Istnieją 4 bardzo często wykorzystywane typy metali: stal, aluminium i miedź albo stop cynku oraz tytanu.