Pomysł na ciepły weekend? Południowo-wschodni kraniec naszego kraju kryje sporą ilość atrakcji.

Rejon województwa podkarpackiego nie jest cieszącym się największą popularnością wśród turystów obszarem Polski. Bardzo szkoda, bo obszar południowo-wschodni kryje przed nami sporą ilość atrakcji, zabytków oraz urokliwych widoków. Jeżeli chcemy spędzić wakacje czy też urlop blisko natury a także odwiedzić miejsca bogate w interesującą historię, województwo podkarpackie będzie idealnym wyborem.

Jedną z największych chyba atrakcji w tym rejonie kraju są magiczne Bieszczady. Łańcuch niskich ale niezwykle pięknych gór jest uwielbiany przez osoby ceniące sobie ciągnące się bez końca wędrówki w towarzystwie unikalnej i w dalszym ciągu dzikiej fauny i flory. Nie zaznamy tutaj widoku olbrzymich kolejek, jakie spotykamy chociażby w Tatrach. Bieszczady są doskonałym miejscem na znalezienie ciszy i oderwania się od codziennych, przytłaczających obowiązków w coraz mocniej zabieganym świecie. Kiedy napominamy rejon Podkarpacia nie można największego miasta tego rejonu. Warto polecić na pewno mały ale urokliwy rzeszowski rynek z zabytkową zabudową. Ciekawą rozrywką jest także multimedialna fontanna jak i wyjątkowe pokazy, jakie można porównać wrocławskiej fontanny multimedialnej. Pomimo tego, iż Rzeszów nie jest dużym miastem, to żeby spokojnie zwiedzić najważniejsze miejsca dobrze jest spędzić tutaj kilka nocy. Jeśli chodzi o odpowiedni hotel (zobacz – hotel monopol wrocław) Rzeszów ma dla nas całkiem interesującą propozycję noclegową (tutaj). Począwszy od małych obiektów aż po wytworne pokoje gościnne jak również nowoczesne hotele.

idealny wypoczynek w rzeszowie

Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już wybierzemy odpowiedni dla naszych potrzeb hotel Rzeszów stoi przed nami otworem. Warto zaplanować sobie wyprawę w taki sposób żeby odwiedzić wszystkie polecane miejsca takie jak chociażby ratusz, stary cmentarz bądź też Zamek Lubomirskich. Jeżeli jesteśmy fanami zakupów, to wybierając miejsce w centrum hotel Rzeszów galeria ma dla nas dużo promocji i ciekawy asortyment – zobacz tutaj.

Aby odetchnąć po zakupowym szaleństwie możemy wybrać się do jednej kameralnych kawiarenek w centrum albo pójść do kina czy też teatru. W poszukiwaniu atrakcji warto także skierować naszą atencję w kierunku rzeszowskich portali www, jakie posiadają aktualne oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywki a także propozycje spędzenia wakacji w sercu Podkarpacia. Warto pomyśleć więc o tym wcześniej i zarezerwować pokój w hotelu już teraz.