Jaką podłogę wybrać do własnego domu – panele lub parkiet?

Remont to kosztowne przedsięwzięcie, jakie wymaga nie jedynie zgromadzenia niezbędnych środków, lecz też podjęcia wielu istotnych decyzji. Każdy, kto kiedykolwiek robił remont, doskonale o tym wie. Jedną z naprawdę kluczowych decyzji w czasie remontu jest bez wątpienia wybór odpowiedniego pokrycia podłóg. Co okaże się najwłaściwsze? Zdecydowanie największą popularnością cieszą się panele podłogowe. Powodem takiej sytuacji jest w głównej mierze konkurencyjna cena.

parkiet

Autor: Sharandra
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest również to, że panele coraz bardziej przypominają naturalne drewno i z roku na rok mają coraz lepszą jakość. Spory wybór paneli (zobacz sprawdź tutaj) pozwala też dopasować je do niemalże każdego mieszkania. Niemniej znaczące jest też to, że o panele nie trzeba jakoś specjalnie się troszczyć.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj danych na pozostałych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Wystarczy jedynie zadbać o ich czystość. Lakierowanie bądź cyklinowanie nie będą tu wskazane. Trochę odmiennie jest w przypadku parkietu, jaki ostatnio wraca do łask.

Na podłogę z drewna stawia coraz więcej osób, zatem deski coraz częściej proponowane są w sklepach z materiałami potrzebnymi podczas remontu. Jeśli ciekawi nas parkiet z drewna, powinniśmy sprawdzić, ile będziemy musieli zapłacić za materiał jak i robocizna. W tym celu dobrze jest przeanalizować propozycje podmiotów z grupy układanie parkietu Katowice (IRMAR).

W taki sposób nie tylko zapoznamy się z cenami, lecz też przeprowadzimy wstępną selekcję oraz odnajdziemy firmę, która może zrealizować dla nas taką usługę. Możemy również zweryfikować oferty z kategorii cyklinowanie Katowice, a zorientujemy się, jak dużo przyjdzie nam zapłacić za tego typu usługę, jak cyklinowanie w Katowicach. Musimy być przygotowani na to, iż koszty związane z ułożeniem parkietu w mieszkaniu albo domu okażą się wyraźnie wyższe od kosztu ułożenia paneli, jednakże efekt z pewnością będzie to dobra decyzja. Wystarczy przestudiować zdjęcia z wybranych realizacji, a nie będziemy już mieli co do tego żadnych wątpliwości.