Jakich języków obcych warto się uczyć, aby zaistnieć na rynku pracy?

Banałem jest stwierdzenie, iż warto uczyć się języków obcych. To niezbędne, żeby odnaleźć się w dzisiejszych czasach, dzięki temu łatwiej dostać pracę, zaistnieć w każdej dziedzinie czy zdobyć fajnych znajomych. Języki obce są niewątpliwie pomocne w wielu życiowych sytuacjach. Pytanie jednak zostaje jak najbardziej aktualne – jakich języków obcych się uczyć?

Tłumacz

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś z pewnością trzeba poznać język angielski. Całe mnóstwo wykształconych ludzi mówi nim lepiej albo gorzej. W związku z tym natomiast jego znajomość nie jest już dla pracodawcy żadną rewelacją.

Czy zajmują Cię zbliżone tematy? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://mechanika-service.com/wozki-widlowe/wynajem) takiego typu wpisów znajdziesz na naszej następnej witrynie. Zapraszamy!

Na pewno jego nieznajomość będzie dyskwalifikująca w rozmaitych sytuacjach, jednakże nawet najlepsza znajomość może nic nam nie dać. Jeśli więc chcemy być faktycznie konkurencyjni na rynku pracy musimy koniecznie nauczyć się kolejnego języka obcego. Zważywszy na to, iż największym partnerem handlowym Polski są Niemcy, to ten język powinien być pierwszym wyborem dla niezdecydowanych. Jeszcze parę lat temu godnym zarekomendowania byłby rosyjski, jednakże po ostatnich zdarzeniach na wschodzie Ukrainy ta sytuacje się odmieniła.

Na kolejnych miejscach plasują się takie języki jak francuski czy hiszpański. Do tego otwieranych jest wciąż więcej szkół językowych, które nie uczą jedynie angielskiego, lecz także mniej znanych, lecz za to wciąż bardziej popularnych języków. Musimy przyznać, iż coraz dużego znaczenia nabiera język chiński. W dzisiejszych czasach jego znajomość w Polsce nie jest jakoś specjalnie duża, jednak z roku na rok może być coraz bardziej atrakcyjna na rynku pracy. Inną grupę językową tworzą języki mało znane.

Są przydatne przede wszystkim w firmach, które obsługują klientów z całego świata, lecz w małym zakresie outsourcingu, takie jak wsparcie IT czy księgowość. Duża liczba międzynarodowych dużych firm posiada departamenty, jakie zatrudniają osoby ze świetną znajomością takich języków, jak portugalski, węgierski czy japoński.

Osoby, które potrafią mówić w tych językach nie należą do większości, a każdy ma świadomość tego, jak wiele wysiłku kosztuje sama nauka. Tym bardziej cenieni są tłumacze takiego języka jak na przykład tłumaczenia hiszpański Wrocław. Pomimo że sporo z nich zakłada własne firmy, to jednocześnie jest zatrudniona w różnych firmach. Specjaliści ze znajomością takich mniej popularnych języków na pewno nie powinni narzekać na niewystarczającą ilość pracy.