Jakie są główne typy garaży, jakie zalety oraz wady mają garaże murowane i z metalu.

Dużym marzeniem niejednego właściciela samochodu jest posiadanie garażu, w jakim samochód ten dałoby się trzymać. O tym jaka to jest wygodna bardzo dobrze wiedzą ludzie, którzy przez pół zimy muszą czyścić szyby, zgarniać śnieg i rozgrzewać wnętrze, aby się dało w ogóle jechać.

O ile osoby mieszkające w blokach wielkiego wyboru nie mają, bo tak naprawdę na osiedlach nie ma wiele garaży, to jeśli się mieszka w jednorodzinnym domku możliwości będzie się miało dużo więcej, bo zwyczajnie można jakiś garaż wybudować. Planując tego typu inwestycję do dyspozycji się ma albo wersję murowaną, albo blaszaną. Obie te opcje będą miały jakieś zalety i wady, dlatego też należy dobrze się zastanowić zanim się ostatecznie zdecyduje.

Murowane garaże są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu od blaszanych, można w nich zamontować ogrzewanie, więc zimą nie tylko można w nich przeprowadzać jakieś naprawy i różne prace, ale nie będzie kłopotów z zapaleniem samochodu. Poza tym robiąc szerszy garaż można zaplanować tam najróżniejsze półki i szafki na przetrzymywanie różnych przedmiotów (zobacz oferę

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz dużym minusem murowanych garaży jest ich cena. Na ich postawienie przeznaczyć jednak trzeba co najmniej trzydzieści tysięcy złotych, zwłaszcza jeżeli będzie się chciało wykorzystać jakieś ciekawsze rozwiązania, przykładowo bramy garażowe uchylne z pilotem. Trzeba się również liczyć z tym, że samo wybudowanie garażu może chwilę potrwać. Całkowicie odmiennie kształtują się ceny garaży metalowych. Tu podstawową wersję kupić można już za parę tysięcy złotych, a jeśli kupi się garaż starszy to nawet jeszcze taniej.

Niezwykle łatwy i szybki jest również montaż. Producent garaży zaleca, aby miejsce, na którym będzie stała konstrukcja było w odpowiedni sposób wzmocnione.

Czy nasz post zaintrygował Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Więc po nowe informacje zaloguj się do tego linku. Tam czeka kolejny link (http://www.malesapd.pl/?url=wdrozenia).

Przykładowo mogą to być niewielkie fundamenty, ale można również zastosować grube betonowe elementy wstawione w ziemię. Jeżeli wybierze się ten drugi wariant, to garaż w całości można postawić nawet w ciągu jednego dnia. Jeśli miałby on dłużej stać, to warto jeszcze pomyśleć o zrobieniu wylewki na podłodze, wówczas korzystanie z niego będzie dużo bardziej wygodne.