Jakie wymagania stają się istotne dla przeciętnej polskiej trzyosobowej rodziny, gdy zamierza ona kupić lokal mieszkalny

Branie kredytów staje się symbolem naszych czasów. Jeśli przejrzeć raporty, to nawet 50 % obywateli każdego miesiąca spłaca przynajmniej jedną ratę. Wielką niedogodnością bywa to, że ów kredyt należy spłacać 30 lat bądź i dłużej. A jeżeli za tak ciężko zdobyte pieniądze kupuje się nowiuteńkie mieszkanie, to nie dziwi fakt, że niedoszli właściciele M3 mają wybujałe oczekiwania.

nowe mieszkanie

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważną kwestią staje się lokalizacja. Każdy z domowników chce jak najszybciej dojechać do pracy lub budynku szkoły. Dodatkowo należy koniecznie skontrolować, czy dane osiedle cieszy się dobrą reputacją. Nie mniej ważne bywają pozornie nic nie znaczące szczegóły – kiedy jedni chcą mieszkać na drugim piętrze, to pozostałym marzy się malowniczy widok na Śnieżkę z przedostatniego piętra wieżowca. Jedno bywa natomiast pewne: kto wpisuje w Google frazę mieszkania na sprzedaż Siechnice albo trzypokojowe mieszkanie w centrum Krakowa, ten ma dość dobrze skonkretyzowane wymagania i decyzja o zakupie lokalu na pewno nie będzie pochopna – ATOM.

Kobiety i mężczyźni mają najczęściej inne zdanie na ten sam temat, więc znalezienie kompromisu bywa priorytetem, szczególnie jeżeli kupuje się mieszkanie (zobacz sprzedam mieszkanie w Toruniu) za 250 tysięcy – sprawdź tu: Atom deweloper z Siechnic. Partnerki zwrócą dużą uwagę na okna – do sprawdzenia na tej stronie – salonu, a konkretniej na to, czy wychodzą na południe i czy niepozorny balkon pomieści co najmniej parę donic z ulubionymi śnieżnobiałymi pelargoniami. Natomiast dżentelmeni, odpowiedzialni za szeroko pojętą logistykę, mają osobiście skontrolować metraż mieszkania, a później oszacować, czy zmieszczą się w nim najbardziej potrzebne meble z tego poprzedniego. O ile rodzice przymkną oko na niedużą liczbę gniazdek bądź nieudolnie zamontowane parapety, o tyle nasze dzieci mogą stać się bardziej wymagającymi sędziami.

Jeżeli ojciec wpisuje w wyszukiwarkę sformułowanie mieszkania na sprzedaż Siechnice czy sprzedaż mieszkań Dolnośląskie, to ma wziąć pod uwagę również sugestie najmłodszych. Jeżeli starsza siostra każdego wieczoru spędza minimum trzy kwadranse przed łazienkowym lustrem, to brat będzie naprawdę zdenerwowany, ponieważ nie będzie w stanie skorzystać z toalety. Trzeba więc we wspomnianym przypadku poszukać mieszkania z oddzielną toaletą. I oczywiście pamiętać o tym, żeby między bajki włożyć dobrze znane porzekadło, że dzieci i ryby głosu nie mają.