Listwy wykończeniowe przy montażu drzwi

Jako, że diabeł jest w drobnych elementach, przy odświeżaniu budynku wolnostojącego lub mieszkania poleca się pamiętać o odpowiednim wykończeniu podłóg, progów, schodów oraz drzwi. Sklepy z wyposażeniem budowlanym w swojej propozycji mają bogaty wybór listew, które można dopasować do swoich potrzeb. Są również udostępnione wszelakie wzory, kształty i odcienie. Wszystko odpowiednio dobrane i dostosowane do pragnień klienta.

drzwi wewnętrzne

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Listwy wykończeniowe ze względu na swą giętką fakturę nie łamią się pod naciskiem, dlatego nadają się idealnie do wykończenia schodów lub ram przy drzwiach wejściowych. Listwy (listwa podłogowa aluminiowa – zobacz więcej) podłogowe służą do wykończenia progów, gzymsów przy podłodze. Są zrobione najczęściej z laminowanych paneli podłogowych (megastyro.pl/eps-80-dach/podloga.html) oraz deski parkietowej. Do wykończeń można też użyć listwy przypodłogowe PCV. PCV to skrót od polichlorek winylu. Substancja ta jest odporna na działanie substancji rozpuszczających lub innych ostrych substancji czyszczących. Dlatego tak chętnie PCV jest stosowane w produkcji wykładzin podłogowych oraz przemyśle stolarskim, zwłaszcza przy produkcji drzwi i okien, a także właśnie przy wyposażeniu wykończeniowym. Więcej:

http://www.invado.pl/

Listwy wykończeniowe mają różne kolory i fakturę. Nie przysparzają problemów przy podcinaniu. Ich montaż również jest prosty ponieważ są podatne na klej, a przy dokręcaniu nie łamią się ani nie pękają, zabezpieczają progi przed zniszczeniem. Nie warto odwalać tak zwanej złej pracy przy ich montażu. Gdyż niedobrze złożone mogą ulec degradacji i będą wymagały szybkiej wymiany, a co za tym idzie kolejnej remontu.