Jakim sposobem wyselekcjonować idealny obóz jeździecki?

Każdy dżokej niechybnie marzy, by spędzić urlop pośród koni. Wielu stawia właśnie na obozy jeździeckie, ale niestety nie każdy wie, czym trzeba się inspirować przy wyborze takiego obozu.

A więc przy selekcjonując wakacje w siodle, Patataj trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników: Liczebność grupy – Jeśli chodzi o obozy jeździeckie, najodpowiedniejsze będą nieduże grupy.

kurs jazdy konnej
Czemu? Niewielką grupą łatwiej zapanować w trakcie jazdy. Szkoleniowiec wówczas może skoncentrować się na wszelkiej osobie, a w konsekwencji więcej przyuczyć. Gdy natomiast jest to większa grupa, wskazane jest się dowiedzieć, ilu szkoleniowców posiada dany ośrodek jeździecki jak też czy jazdy będą jakkolwiek podzielone. Liczba rumaków – Istotne jest, by ośrodek jeździecki miał starczającą ilość koni nadających się do rekreacji. Najodpowiedniej, kiedy liczba rumaków przewyższa wielkość grupy, bo wtenczas wierzchowce nie są przemęczane, zaś w razie niefortunnych sytuacji, może iść inny wierzchowiec na daną lekcję. Metoda prowadzenia lekcji – Każdy chce, ażeby jazdy były takie, aby móc z nich wynosić coraz to nowsze umiejętności. Dlatego dużo zależy od instruktora. Winien on indywidualnie przystępować do każdego jeźdźca, koncentrować się na każdym i wyłapywać wszelki, nawet minimalny błąd. Zawód szkoleniowca nie polega na komendach „Stęp”, „Kłus”. Dobry prowadzący stara się urozmaicać jazdę.
Kurs jazdy konnej – odsyłam do tej strony wspaniale, a co oprócz jazd? Czasami też trzeba zrelaksować się w drugi sposób.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego artykułu – on też jest godny uwagi.

Jakieś gry integracyjne, wycieczki (chociażby do lasu, lub sąsiednich stadnin), jezioro, ogniska to doskonały sposób na wypełnienie czasu między jazdami.