Jakie wybierać rolety do naszego mieszkania? Jakie mamy rodzaje rolet, jakie najbardziej korzystnie wybrać?

Rolety mogą być bardzo stylową i interesującą alternatywą dla bardziej znanych metod, czyli firanek i zasłon. Tego typu dekoracja okna jest najbardziej właściwa do wielu miejsc – do kuchni czy salonu, ale i pokoju dziecięcego. Rolety bardzo efektywnie zatrzymują promienie słoneczne, to sprawia więc, iż we wnętrzach jest chłodniej oraz ciemniej. Tego rodzaju dekoracja okna nie chroni jednak przed ciepłem słonecznym, tak solidnie jak rolety zewnętrzne lub markizy. Rolety dość często powodują tylko częściowe zacienienie, a jedynie niektóre z nich mogą zapewnić całkowite zaciemnienie wnętrza.

Rolety do pokoju dziecka

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Produkowane są z różnych tkanin, jak bawełniane, jedwabne, poliestrowe lub z włókna szklanego. Dekoracja okna w postaci rolet jest w stanie nadać wnętrzu całkiem świeży charakter i odmienić jego styl. Dobrze jednakowoż przemyśleć jakiego rodzaju funkcję powinna pełnić nasza roleta, czy to ma stać się jedynie dekoracja okna – klikaj -, a może chronić ma przed promieniami słonecznymi. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem mamy do czynienia w takiej sytuacji, kiedy określona roleta łączy obie te funkcje. Rolety standardowe, mogą być to rolety do salonu, lecz również rolety dziecięce, wytwarza się z impregnowanego poliestru. Sprawdźcie naszą propozycję: .Odznacza się on sporą trwałością, to oznacza, iż nie strzępi się, nie blaknie, jest co więcej zmywalny, to sprawia, iż łatwiejszy sposób jest go utrzymać w czystości. Tkanina jest zrolowana na wałku ze sprężyną, jaki ukryty jest w aluminiowej listwie w górnej części okna. W wielkiej ilości modelów ruch rolety odbywa się po bocznych prowadnicach. Pozwalają one na płynny ruch rolety, lecz jednocześnie ustawienie je w dowolnym miejscu.Jedynie w najbardziej nieskomplikowanych modelach nie ma prowadnic, natomiast roletę można zatrzymać w paru pozycjach za pomocą haczyków zaczepianych o zaczepy, jakie są zamontowane do boków ościeżnicy.

Zaciemniające rolety tworzy się też z poliestru, ale jedną stronę pokrywa się srebrną lub białą powłoką, jaka odbija światło oraz promieniowanie cieplne.
To sprawia, że roleta, nawet jasna, oferuje całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź www progi drzwiowe a tam czekają na Ciebie wiadomości warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Tak samo jak w standardowych, rolety poruszają się po prowadnicach. Mogą mieć także jeszcze wmontowaną w prowadnicę uszczelkę, jaka zapobiegnie przedostawaniu się promieni słonecznych do wnętrza. Interesującym rozwiązaniem jest także roleta podwójna, to znaczy, że do ochrony przed słońcem najlepsza jest część rolety z materiału transparentnego, do zaciemnienia pomieszczenia należy rozwinąć drugą, która nie będzie przepuszczać światła.