Jakim sposobem zrobić atrakcyjne meble ze skrzynek?

Zakupiliśmy piękne mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale nie starczyło nam funduszy na zakup mebli? A może nie chcemy mieć oklepanych mebli, które są na wielką skalę sprzedawane na rynku? Meble ze skrzynek mogą być ciekawą opcją.
Skoro tak, to wystarczy nam nasza fantazja i odrobina pomysłowości.

tworzenie mebli ze krzynek

Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com
Aby meble z odzysku ze skrzynek pojawiły się u nas w domu, wystarczy kilka prostych metod. Skrzynki – zwykłe, drewniane będą doskonale w różnych aranżacjach. Niżej zaprezentujemy poradnik „zrób to sam”. Zanim rozpoczniesz działać nad skleceniem swojej wyśnionej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – wyczyszczone z wszelkich zabrudzeń.2. Papier ścierny – do oczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, żeby później nie wbijały się nam w ręce drzazgi. 3. Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy dłonie przed poranieniem/drzazgami. 4. Przeźroczysty lakier/impregnat do drewna, pędzle – po wyczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem.

Kiedy już przestudiujesz zamieszczony tutaj tekst, równie absorbująca okaże się ta oryginalna treść, ponieważ posiada pokrewne informacje na prezentowany temat.

Dzięki temu łatwiej usuniemy z nich kurz i utrzymamy w czystości. 5.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli chcesz zgłębić więcej – odwiedź ten link (http://tombet.com.pl/nagrobki-i-grobowce/) a na pewno poznasz wiele fascynujących faktów.

Kolorowe farbki olejne (opcjonalnie) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione barwy.

kolorowe skrzynki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jak znajdziemy już konieczne przedmioty/materiały, warto rozpocząć działanie. Na początek zadbajmy zabezpieczyć naszych dłoni i ubrania – najlepiej założyć strój roboczy, lub zniszczone ubranie, którego w przypadku ubrudzenia nie będzie nam szkoda wyrzucić. Łapiemy skrzynkę, oczyszczamy z różnych zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym. Następnie malujemy ją transparentnym lakierem i zostawiamy do wyschnięcia. W przypadku gdy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasza praca nie wymaga nic więcej już w tym momencie.

Chcemy kolorowego wnętrza? Kiedy skrzynka wyschnie malujemy w nasze ulubione kolory poszczególne drewienka. Gdy pomalujemy już odpowiednią ilość pozostaje nam stworzenie z nich mebli – stolika na kawę, regału na książki, a może po prostu półeczki na bibeloty.