
Od tej chwili rozpoczyna się faktyczna budowa. Począwszy od sporządzenia obmiarów geodezyjnych oraz rozpoczęcia robót ziemnych, poprzez wylanie ław fundamentowych, postawienie ścian nośnych, wykonanie stropów i schodów, zakańczając na dachu. Do tak powstałego mieszkania wstawiamy później stolarkę, otrzymując w efekcie obiekt w stanie surowym zamkniętym. Kolejny krok to wykończenie naszego domu, obejmuje on takich prac jak: wykonanie podłóg, tynkowanie, wykonanie podłóg, montaż różnych urządzeń itp. Zobacz również: strona www.
W celu zagwarantowania odpowiedniej jakości wszystkich wymienionych prac powinno się zatrudnić doświadczoną brygadę oraz doświadczoną osobę, której zadaniem będzie prowadzenie nadzoru nad progresem robót. Obowiązkiem każdego kierownika budowy jest pilnowanie, aby wszystkie roboty były prowadzone z należytą starannością oraz przy zachowaniu wymogów BHP. Jest to duża odpowiedzialność, bo jeżeli na terenie budowy dojdzie do wypadku w trakcie którego ktoś zostanie poszkodowany, a jednocześnie zostaną zauważone jakieś nieprawidłowości, to w takiej sytuacji odpowiedzialność karną poniesie właśnie kierownik budowy. Inwestor pozostaje natomiast ze wstrzymaną budową, która zamiast przyszłych zysków, może zacząć przynosić straty, jeżeli proces ten będzie trwać przez dłuższy czas.
Nakłaniamy Cię do zajrzenia do nowego artykułu na zbliżony temat – w nim wyszukasz ekstra treści. Więc idź do strony i ciesz się nimi.
Proces od chwili podjęcia decyzji o budowie, aż do chwili zakończenia wszystkie robót jest długi i składa się dużą ilość etapów, z których większość zauważalnie różni się od siebie nawzajem, w związku z czym podjęcie tak kluczowej decyzji musi być poprzedzone dogłębnymi przygotowaniami. W odmiennym wypadku możemy więcej przegrać niż zyskać.