Meble łazienkowe – które będą odpowiednie?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu. Pielęgnujemy tam swoją urodę, odprężamy się po stresującym dniu i znajdujemy chwilę dla samego siebie. Istotne jest, żeby łazienka była prawidłowo wyposażona – to nieduże zwykle pomieszczenie trzeba zagospodarować w taki sposób, by korzystanie z niego było nieskomplikowane oraz przyjemne. Odpowiednio dopasowane meble uzupełnią wystrój oraz pozwolą zachować w łazience porządek.

umywalka

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Przed tym, jak zakupimy meble łazienkowe musimy rozważyć, jakie części wyposażenia są w łazience konieczne, ile zabiorą przestrzeni i ile w rzeczywistości pozostanie miejsca na szafki oraz półki. Miejmy na względzie, że aby użytkowanie mebli było całkowicie komfortowe, szuflady oraz drzwiczki muszą otwierać się bez oporu do samego końca, potrzebny jest zatem pewien zapas wolnego miejsca w ich pobliżu – meble do łazienki.

Jeśli nie ma możliwości, żeby w łazience umieścić wolnostojące szafki, zawsze można sięgnąć po praktyczne rozwiązania, polecane w szczególności do małych pomieszczeń. Doskonałą opcją są szafki pod umywalkę, które pozwalają wykorzystać przestrzeń pozornie nie do zagospodarowania – pełen wybór ofert. Dzisiejsze umywalki (zobacz teżautomatyczne umywalki do galerii handlowych) mogą być montowane na specjalnym blacie (wtedy otrzymujemy dodatkową przestrzeń na przybory toaletowe) lub wolnowiszące, ale nie wymagają montażu skomplikowanego systemu hydraulicznego, dzięki czemu przestrzeń pod umywalką świetnie nadaje się na zamontowanie wąskiej szafki z półkami, czy systemu szuflad.

Meble łazienkowe to jednak o wiele więcej niż szafki pod umywalkę – jeśli brakuje nam miejsca, by ustawić meble na posadzce, zdecydujmy się na szafki, które można umieścić na ścianie. Dzięki temu otrzymujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie chemii gospodarczej lub ręczników, nie ograniczając sobie miejsca. Dużo wiszących szafek łazienkowych posiada lustro w drzwiczkach, nie trzeba więc martwić się, gdzie powiesimy lustro, jeśli w jego miejscu znajdzie się szafka.

Nim kupimy meble do łazienki, pomyślmy, jak dużo rzeczy chcemy przechowywać w łazience i dostosujmy wymiary szafek do naszych potrzeb. Pilnujmy również, żeby meble były ładnie wykonane, z materiałów, wytrzymałych na wilgoć. Dzięki temu przez długie lata będziemy mogli cieszyć się pojemnymi, praktycznymi i ładnymi meblami łazienkowymi.