Funkcjonalnie urządzona sypialnia – co można w niej umieścić?

Większość właścicieli domków jednorodzinnych podejmuje decyzję o urządzeniu oddzielnej sypialni. Jest to bez wątpienia rozwiązanie zaskakująco wygodne, a jednocześnie zapewniające bardzo dużą intymność. Dobrze urządzona sypialnia może stać się pomieszczeniem, w którym bajkowo będziemy wypoczywać i zbierać siły na kolejne ciężkie dni.

sypialnia w jasnych barwach

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Meble sypialniane są z całą pewnością w sypialni najbardziej ważne. Meble sypialniane to przede wszystkim łóżko, które powinno być wygodne. Najlepsze są oczywiście łóżka stworzone z myślą właśnie o pomieszczeniach sypialnych. Nie składa się ich, a ich spore rozmiary gwarantują niczym nie zakłócony sen. Rozmiar łóżka łóżko metalowe zawsze musi być dobrany do ilości osób, które mają z niego korzystać oraz ich tuszy. W sytuacji osób nieco grubszych zaleca się znalezienie łóżka szerszego. W sypialni przydatne okazują się być również małe szafeczki, które umieszcza się przy łóżku. Ustawić można na nich nocna lampkę bądź kubek z ulubionym napojem. Doskonale sprawdzają się również w przypadku osób, które uwielbiają w łóżku czytać książki. Z powodzeniem można na nie odłożyć książkę. W pomieszczeniu sypialnym sprawdzają się także rolety meblowe. Rolety meblowe warto montować na szafkach, które pozbawione są drzwiczek – zobacz więcej. Za sprawą nich to, co na nich ustawiliśmy nie jest widoczne przez osoby postronne, które zdecydują się z jakiegoś powodu zobaczyć naszą sypialnię.

aranżacja w japońskim stylu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
W sypialni ogromne znaczenie mają także wykorzystane kolory. Niektórzy decydują się na nadzwyczaj mocne i wyraziste barwy. Jednak znaczna część specjalistów z zakresu stylizacji wnętrz sądzi, że korzystniejszym rozwiązaniem są kolory delikatne, pastelowe. Sypialnia ma nas przecież uspokajać i wyciszać, a silne i mocne kolory działają na ludzki organizm zupełnie odwrotnie – użyteczne źródło. Warto natomiast zrobić wszystko, aby sypialnia była pomieszczeniem ciepłym i przytulnym. W tym przypadku zaleca się postawienie na grube i mięsiste tkaniny. Chodzi o narzutę, którą przykrywa się łóżko oraz zasłonki i wykładzinę lub dywan. W sypialni bez najmniejszych nawet obaw można postawić na dywan z naprawdę długim włosiem. W pomieszczeniu, w którym tylko śpimy nie będzie on bowiem bardzo narażony na powstawanie zabrudzeń. A taki dywan dodaje wiele przytulności i wprowadza miłą atmosferę.