Nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy gazu? Powinieneś go zmienić. Zobacz o co w tym chodzi

Czy myślisz czasami nad tym, czy jest realna zmiany dostawcy gazu? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś, gdyż tematem tego wpisu będą zagadnienia mające związek z tą problematyką. W zgodzie z przepisami, zmiana sprzedawcy gazu ma zastosowanie do klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Jedynie jest od nas zależne, jaka oferta będzie najbardziej obiecująca. Oprócz głównegosprzedawcy gazu, czyli PGNiG, na rynku funkcjonuje wiele innych firm, natomiast zmiana sprzedawcy gazu nic nie kosztuje.

Zbiornik na gaz

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wymienić dostarczyciela gazu, bo identycznie jak w przypadku zmiany dostawcy prądu, można oszczędzić na rachunkach za gaz. Już dzisiaj pojawiają się interesujące oferty, a dostawa gazu przez następne firmy będzie w najbliższych latach coraz bardziej bogata i konkurencyjna (). Dlatego więc warto już obecnie rozpocząć oszczędzanie, a najlepszym ku temu sposobem jest odnalezienie właściwego sprzedawcy, który będzie gwarantował stałą cenę podczas obowiązywania umowy. Na rynku jest kilkadziesiąt firm, kierują one swoją ofertę do klientów biznesowych a także indywidualnych. Przed podjęciem najważniejszej decyzji powinniśmy zwrócić uwagę na wiele spraw, pośród jakich najbardziej ważne odnoszą się do opłat za gaz i innych dodatkowych opłat.

Warto dokładniej przyjrzeć się ofertom, które gwarantują stałą cenę. Pamiętajmy bowiem, że każda zmiana, także i ta, powinna przynieść korzyści w postaci oszczędności, a również pewną dostawę gazu. Opłaty za gaz ustala Prezes URE. Jeżeli do tej pory nie zdecydowaliśmy się na zmianę dostarczyciela gazu, to korzystamy z ofert urzędowych, a tam cena jest wyższa niż w ofertach rynkowych (polecana firma Handen – dostawy gazu ziemnego). Jeżeli szukamy większych oszczędności trzeba rozejrzeć się za ofertami dual fuel.

Te zamieszczone tu wpisy z www (http://www.probis.info/oferta/budowa-hal-magazynowych/) zaspokoją Twą dociekliwość, jeżeli omawiana w tym materialne kwestia żywo Cię zainteresowała.

Liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju propozycje całkiem niedawno pojawiły się w naszym kraju, są wynikiem liberalizacji rynku energii. Jak posiadamy firmę, to warto poszukać dostawcy, który w pakiecie będzie dostarczał prąd i gaz. To rozwiązanie jest najbardziej korzystne, gdyż gwarantuje optymalizację kosztów, czyli zwiększenie oszczędności. W ten sposób mamy szansę na bardziej korzystne warunki, czyli bardziej oszczędne i pewne opłaty, a taka przewidywalność i mniejsze koszty są najbardziej pożądane w tym obszarze usług.