Tworzenie samodzielnej firmy w paru szybkich punktach

Dzisiejszy rynek pracy nie jest dla młodych ludzi zbyt zachęcający. Większość przyjmuje pracę w ogromnych, zagranicznych przedsiębiorstwach. Wielu świeżo upieczonym absolwentom studiów, ze względu na ogromne możliwości rozwoju osobistego, odpowiada takie wyjście. Jednakże, istnieje ogromny procent ludzi, którzy myślą o zawodowej niezależności. Wtedy, najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Wbrew pozorom, zakładanie firmy nie jest faktycznie tak trudne, jak można się spodziewać. Potrzebne do tego procesu wiadomości trzeba jednak sobie posegregować.

pomysł na firmę

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszy punkt, bez którego zakładanie firmy stanie się niemożliwe, stanowi patent na własną działalność, udokumentowany w fachowym biznesplanie – czy zakładanie firmy jest trudne. Po sporządzeniu biznesplanu, trzeba poddać go opinii znawców oraz zweryfikować nasze założenia. Ważne również, by zastanowić się nad formą prawną samodzielnego przedsięwzięcia. To, jak również odpowiednie fundusze, pozwolą nam rozpocząć proces rejestracji działalności gospodarczej poprzez uzupełnienie formularza CEIDG-1. Możemy zrobić to on-line lub udać się do określonego urzędu gminy. Następnym punktem, który umożliwi nam zakładanie firmy jest otwarcie specjalnego konta w banku. Końcową ważną kwestią jest wizyta w urzędzie skarbowym. Musimy bowiem dostać numer NIP, wybrać formę opodatkowania, a także dokonać rejestracji przedsięwzięcia jako podatnika VAT. Dwie pierwsze kwestie zrealizujemy przy pomocy wniosku CEIDG-1, który uwzględnia podanie o przyznanie NIP oraz deklarację o wyborze sposobu opodatkowania. Następnie, by można było zarejestrować firmę jako podatnika VAT, należy uzupełnić kwestionariusze VAT-R i VAT-5.

zakładanie firmy

Autor: none
Źródło: ceidg
Zakładanie firmy nie musi stać się trudnym, kłopotliwym i długotrwałym procesem. Można wykonać go bowiem całkowicie szybko, pamiętając o wyżej wymienionych krokach – Paluch-Fucik Joanna Aspatrust Accounting Services – Biuro – ścianki biurowe Rachunkowe. Nie zapomnij, że samodzielna firma to nie tylko wielka odpowiedzialność, ale też przede wszystkim uniezależnienie oraz całkowita swoboda w decydowaniu o własnym kierunku rozwoju zawodowego.

Gdy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym miejscu post jest wartościowy, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej pianownica pa tego typu tekstów!

Aby więc pozyskać taką szansę, bez wątpienia wartozaryzykować i zainwestować we swoją firmę.